Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elítélendő, hogy nem akarok...

Elítélendő, hogy nem akarok karriert kiépíteni?

Figyelt kérdés
Úgy érzem nincs szükségem luxusra, meg fényes karrierre. Szerintem csak az a fontos hogy legyen hol aludni, legyen mit enni, felvenni. Kb. mindenki azért küzd hogy gazdag legyen, és mindenkinek nagy céljai vannak. Nekem is vannak, de nem anyagi dolgok ezek...
2017. dec. 18. 21:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért jó az ha valakinek luxus tárgyai vannak? Pl. írták itt is hogy valakinek ilyen meg olyan arany órája van. És? Jobb lesz tőle az élete? Mi változik? Egy órától? De most komolyan...
2017. dec. 18. 21:33
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez példás! A leírtak alapján jóember lehetsz és szerintem nincs ebben semmi kivetni való! Maradj mindig ilyen!
2017. dec. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
57%

Semmi nem elítélendő, amíg mások jogait nem sérted. Vannak, akik nem tudnak mit kezdeni a szabadidejükkel, viszont vágynak a luxusra, na őnekik az a jó, ha karriert építenek. Te nem vágysz luxusra, viszont gondolom kell a sok szabadidő, hogy a nem anyagi céljaiddal foglalkozz. Ebben az esetben hülye lennél karriert építeni, csak elcsesznéd a drága idődet.


35 F

2017. dec. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem elítélendő.


De a karrier meg a luxus nem feltétlen jelent egyet:

Én például viszonylag nagy családot szeretnék, 3-4 gyerekkel. Ennek a fenntartásához már kénytelen vagyok valamiféle karriert kiépíteni, hogy az élet ne a nélkülözésről szóljon.

2017. dec. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a fontos. Ha te így érzel, akkor tegyél úgy ahogy te szeretnéd.

Én pl úgy gondolom, hogy a családunkkal, a szereteinkkel töltött idő, a hobbinkra szánt idő , a szórakozás, a kikapcsolódás nagyon fontos.

Sosem vállalnék el 10-16 órás munkákat, mert ezekre nem lenne időm.

Míg más lazán bevállalja a 16 órákat a pénz miatt.

Én nem, hiába fontos, ennyire azért nem.

2017. dec. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

karriert építeni csak d.gással lehet.

Viszont lehet hasznosan eltölteni az időt és a végén derül ki, hogy anyagilag megéri-e

2017. dec. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
23%

Valakinek a robotmunkát is el kell végezni, semmi baj.

Különben én szeretnék karriert építeni, sőt, építem is, ahogy lehetőségem van rá, de ez nem jelenti azt, hogy gazdagságra vágyom. Arra viszont igen, hogy ne kelljen az anyagiak miatt aggódnom, ehhez mondjuk a karrier önmagában édeskevés, ehhez egy olyan pénzügyi gondolkodásmód is kell, mert hiába gazdag valaki, ha kifolyik a kezéből a pénz...

2017. dec. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még valami. Számomra a karrier nem a gazdagságot jelenti elsősorban, hanem a szakmai kihívásokat, a szakmai megbecsültséget, azt a jó érzést, hogy részt vehetek valaminek a létrehozásában, ami másoknak, akik használják, jó. Olyan számomra ez, mint egy orvosnak az, ha rátalál egy betegség gyógymódjára. Na, ezt jelenti nekem a karrier, a lehetséges megkereshető pénz csak ezután jön. Ha nem szeretném csinálni, nem törekednék karrierre, akkor elég lenne a megélhetésemért dolgozni.
2017. dec. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem, sőt.


Én magam is úgy vagyok ezzel, hogy a szükségleteimre legyen keret, ha szerelőt kellene hívjak, ki tudjam fizetni, meg tudjak egy kis tartalékot felhalmozni, hogy legyen mihez nyúlni, ha baj van, de ennyi. Nem vágyom sem vezetői állásra, sem nagy fizetésre, nem akarok nagy házat, vagy épp új autót 10 évente, csak nyugalmat.

2017. dec. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján buta vagy és mamahotelben élsz...

Mai világban már nem azért építünk karriert, hogy luxusban éljünk, hanem azért, hogy nyugodtan.

2017. dec. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!