Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerinted “lelassul” a világ?

Szerinted “lelassul” a világ?

Figyelt kérdés
Itt ez a koronavírus, meg a világválság. Állítólag azt pedzegetik, hogy olyan világ lesz, mint pl a 70-es években. Nyugodtabb, lassabb. Én nem éltem a 70-es években, de én sokkal inkább tudnék élni egy kicsit nyugodtabb, lassabb világban. 22/F
2020. márc. 30. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én bízom benne, hogy ezek után kicsit észhez térünk. Annyira rohanunk és nem értékeljük a hétköznapi dolgokat pl. egy baráti találkozó, egy családi program, a friss levegő stb.. Hátha ezután legalább egy időre átértékelődik az emberekben, hogy mi a fontos és mi a lényegtelen.
2020. márc. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
kétlem. a kapitalizmus marad, a globalizációt nem lehet visszafordítani.
2020. márc. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2 jól írja. A lassulás nem olyan lesz, hogy majd lassabban mennek a villamosok
2020. márc. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Most jelenleg kicsit vissza lett sokminden fogja, azaz visszakapcsoltunk kicsit. De szerintem ez nem lesz tartós hosszútávon. AZ viszont tuti, hogy egypár dolog meg fog változni.
2020. márc. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ami esetleg lassít majd kicsit a dolgokon, az az lesz, hogy az emberek nagy része tönkre fog menni anyagilag. Igen, a globalizáció visszafordíthatatlan, de az anyagi veszteségek miatt lassulni fog. Az emberek pl. majd nem fognak tudni olyan tömegesen utazgatni, mint a járvány előtt. Kevesebbet fognak vásarolni, felhalmozni. Sokan a megélhetési küszöb alá fognak kerülni. Hogy ez meddig tart,vagy hogy újra tud-e startolni az egész, az nem látható előre.
2020. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A lassulást nem így értettem, hanem, hogy egy kicsit átgondoltabban, figyelve éljünk a mindennapjainkat.
2020. márc. 30. 17:02
 7/10 A kérdező kommentje:
Közben megelőztél, utolsó :)
2020. márc. 30. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy is.. 5ös sebességről visszaváltottunk 4esre, mert lakott területre értünk.. Ahogy keresztülmegyünk rajta, jöhet újra az 5. sebesség.
2020. márc. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"egy kicsit átgondoltabban, figyelve éljünk a mindennapjainkat":

Hát azt garantálom, hogy igen: távolságtartóbbak lesznek jobban az emberek egymással, idegen az idegennel, de ismerős ismerőssel szemben nem.

Figyelve fogunk élni, mert nem akarunk majd még egy hasonlót, vagy ilyet átélni, de remélhetőleg ez nem fog átmenni "a ló túlsó oldalára" projektbe.

2020. márc. 30. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon hiányzik a “gyorsabb világ”. Ez a nagy távolságtartás, halálos hangulat engem nagyon lehúz. Biztos, hogy mindent jobban meg fogok becsülni, amikor vége lesz ennek, még egy sima éttermi találkozót is.
2020. márc. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!