Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki letörölte...

Van itt olyan, aki letörölte magát Facebookról, Instagramról, pedig azelőtt rendszeresen használta? Miben változott az életetek?

Figyelt kérdés

Közösségi média függő voltam/vagyok. Kb. 10 évig mindennapi használója voltam, voltak keményebb időszakok, amikor pl egy randin pörgettem a hírfolyamot. Szinte az összes kapcsolatomban az volt az egyik legfőbb probléma, hogy én akkor is tartani akartam a kapcsolatot velük, amikor nem találkoztunk, de ők meg nem voltak túl nagy Messengerezősök. Ugye ma már mindenki fent van mindenhol, így könnyen belefutottam olyan profilokba, posztokba, ami megkeserített, hasonlítgattam magam hozzájuk, mindenkit jobbnak láttam magamnál, stb. Az utóbbi hónapokban pedig már csak unalmamban pörgettem az appokat, rá 5 percre már nem is emlékeztem, hogy mit láttam. Általában nincs túl sok lájk a képeimen és volt, hogy ez is nagyon kiakasztott, úgy gondoltam, senki nem bír és nem vagyok szép.


Pár napja fogtam magam és deaktiváltam a kérdésben szereplő két platformomat, és Messengeren is csak a nővéremmel meg az egyik barátommal beszélgetek, de nem is egész nap. Néha jön egy-egy nehéz hullám, amikor reflexből rákattintanék az appra, ami nincs ott. De összességében még nem hiányzik, elvagyok, sorozatot nézek, olvasok. Nem örökre tervezem ezt, de jól esne egy kis detox, utána pedig máshogy hozzáállni ehhez az egészhez.


Van ilyesmiben tapasztalatotok?


Amúgy tényleg egy drog a social media...


2020. márc. 30. 20:54
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
Milyen sorozatot nézel? Ajánlhatna valaki nekem is valami jót!🙄
2020. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Én nem voltam függő, csak meguntam azt ami ott megy és nem használtam, ezért töröltem. Mivel előtte se befolyásolta az életem, nem történt változás. De már újra regisztráltam, mert csináltam a vállalkozásomnak face oldalt hogy terjesszem az igét. Másra nem használom.
2020. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Sohasem voltam egyiken sem, mert hülyeségekre nem pazarom a drága időmet, ugyanis túl rövid az élet.

Viszont már beutaztam a fél világot.

(..és egyetlen fotót sem tettem ki sehova.)

2020. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Sajnos nem tehetem meg, hogy törlöm magam facebookról, de igyekszem maximálisan korlátozni a használatát. Egy időben én is így rá voltam függve, eszméletlen sok szabadidőt ad, ha nem használod őket.
2020. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lazy Lover ***** válasza:
39%
Igen van sokkal nyugodtabb vagyok mióta nem vagyok fent a sok hülye csak felidegelt ritkán felnézzek facre marketplacere hátha van valamilyen jó vétel azon kívül nem használom már
2020. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Igen, en letoroltem magam. Sokkal tobb a szabadidom igy.
2020. márc. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én letoroltem mindent, csak a Messenger maradt.


Sokkal jobbak a napjaim, felebredtem az alomvilagbol és végre a valóságban élek érzés. Ajánlom, de tényleg. Sok sikert! 7 napig kb lesznek elvonási tünetek (szorongás, kis depi, magány) de utána javulni jelentősen fog, csak foglalkozz olyan dologgal ami szeretsz, tereld el a figyelmed arról hogy meg kell nézned az instat és mások kamu életét kell bámulnod.

2020. márc. 31. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!