Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A fizikai munka miatt előfordu...

A fizikai munka miatt előfordulhat az, hogy egy ember idősebbnek nézik a valódi korától?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, akinek az anyja nagyon fiatalon szült. Nem volt 18 amikor már 2 gyerekes anya volt. (Nem romák.) Fizikai munkát végez.

Amikor elmondta az osztálytársam, hogy az anyja 33 éves, én lehidaltam. Én olyan 50+-osnak gondoltam.

Az én anyám 47 éves lesz áprilisban, de ő fiatalabbnak néz ki az osztálytársam anyjánál.

Az én anyám bolti eladó. Igaz, nem fizikai munka, de ott is kell nehéz dolgokat emelgetni (pl.: a szállító kocsiról is ő pakolja le a dolgokat).



2020. ápr. 1. 08:46
 1/9 anonymousreview60 ***** válasza:
77%
Igen, előfordul. De ennél jelentősebb a mentális állapot, egészséges életmód és az örökletes tényezők hatása.
2020. ápr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%

Igen. Sőt: sok-sok más tényező is befolyásolja: genetika, mentális állapot, hosszútávú testi-lelki szenvedés, sok pszichés teher, sok anyagi gond (a hosszú távú az nagyon emésztő tud lenni, értsd az alap-megélhetésért való küzdelem) stb.


kb. 30 éves kor környékén kezd kiülni az arcra a valódi belső, a karakter, a személyiség. Azoktól menekülj, akiknek még 50 évesen is ránctalan, babaarca van, karakter nélkül. Olyan üresek (vagy veszélyesen üresek) belül, hogy jobb, ha szóba sem állsz velük.

2020. ápr. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Nincs közötte egyesen arányosság. Nekem anyukám fizikai munkát végez (nyilván nem kemény fizikai munkás, szóval nem útépítő, vagy vasmunkás :D ). Tök jól néz ki, sokkal fiatalabbnak, mint amennyi. Van több munkatársam is (irodában dolgozunk) aki meg nagyon ramatyul. Inkább attól függ, hogy ki mennyit ad magára. Az ápoltság nagyon fontos. Meg hogy ne napoztasd, szoláriumozd agyon a bőröd. A stílus is sokat számít. Van, aki már 30 évesen olyan mamis. Sok 50-es meg tök jól öltözködik. De szerintem legfontosabb a genetika.
2020. ápr. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Bőven!

Meg nem szimplán a fizikai megterheléstől, mert ha sportolókat nézel, ott is van fizikai terhelés, és átlagban nem mondható el róluk, hogy idősebbnek néznének ki.

Amiért a fizikai munkát csinálja: Kényszer, létbizonytalanság, stressz... ez nem múlik el nyomtalanul.


Off!

2-es, ez érdekes amit mondasz!

A legutóbbi terminátor film jut róla eszembe.

Van egy részlet, mikor a csapat elindul a terminátorra vadászni, és Arnold nem veszi fel a napszemüveget.

(Ugye előző filmek ikonikus jelenete, mikor felveszi.)

Nézi magát a tükörben, és úgy dönt, nem kell a napszemüveg.

Az az arc nem egy terminátor arca. Az egy 72 éves ember arca, aki sokat megélt már életében. Nem sok színészkedés volt benn. Az ő, maga. Szerintem hatalmas jelenet!

2020. ápr. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%
Hónapokkal ezelőtt ezt már megkérdezted (így, szó s zerint), ennyire foglalkoztat a téma?
2020. ápr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

Anyám 56, nem mondhatnám, hogy sose szenvedett, pl a válság alatt éheztünk is, és ki is kapcsoltak mindent, stb

Vált is egy idegbeteg férjtől (apám) aki aztán azzal se foglalkozott, hogy segítsen a gyerekein...cigizik is, megis megtagadhatna minimum 10 evet.


De egy 80 koruli ismerős néni is, pedig rákja is volt, a férje meg verte a kisbabáikat, sérültek is lettek, úgy nevelte őket , most is rászorul 2.


Genetika, szerencse, meg talán valami mentális vagy nem is tudom...

2020. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Több dolgon múlik, hogy ki mennyire tűnik öregnek. Az egyik ezek közül a genetika nyilván. Az befolyásol a legtöbbet. Viszont ha adott egy egypetéjű ikerpár, akkor az fog öregebben kinézni, aki többet napozik, többet iszik, többet dohányzik és többet stresszel.


A napozást ma mindenki elbagatellizálja, de az az igazság, hogy fehér ember bőrén nagyon meglátszik, ha 10 évig minden nyarat a napon töltött vagy szolizott. Fényvédő ide, fényvédő oda, a barnulás folyamatát aki nem akarja elkerülni, az bizony ki lesz téve annak, hogy a sugárzás roncsolja a bőrszöveteket amellett, hogy vizet is elvon.


A másik a dohányzás és az ivás. Az alkohol dehidratál, a cigarettában meg nagyon sok a káros anyag, ami a kollagén és az elasztin vagyis a bőr rugalmasságáért felelős két alkotó termelését lassítja.


Ugyanez a helyzet a stresszel is.


A folyadékpótlás mellett fontos, hogy a szervezet elő tudjon állítani kollagént és elasztint. Értelemszerűen aki sporttal és arcmasszázzsal fokozza a testében és a bőrében az anyagcserefolyamatokat, bevisz megfelelő mennyiségű folyadékot, az ezen a szinten még nem tett meg mindent. A kollagén előállításában az A vitamin (retinol) kap fontos szerepet még, ami a bőrön alkalmazva serkenti azt, illetve megfelelő mennyiségű folyadék megkötését a bőrben. A másik fontos dolog a hialuronsav. Kollagént lehet venni ampullaként is fogyasztásra, az is segít abban, hogy a bőr fiatal, kisimult legyen.


És persze mint az összes felépítő folyamatot a testben, ezt is segíti az alvás.



Ezek alapján elég sok hatáson múlik, hogy két emberen a saját élete hogy hagy nyomot a hasonló gének ellenére.

2020. ápr. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon le van terhelve, akkor igen.
2020. ápr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze a munka is kihat de az örökölt hajlam meg az egészséges életmód is befolyásolja.
2020. ápr. 2. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!