Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha egy ember az útja során...

Ha egy ember az útja során megváltozik, melyik a valódi énje, aki volt mindig is, vagy akivé vált, vagy a kettő között van valahol az igazi énje?

Figyelt kérdés

2019. okt. 6. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi lennék.
2019. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mind a kettő te vagy, a múltad határoz meg téged, abból tanulsz, hogy jobbá válj a jelenben. Attól, hogy a múltban picit másmilyen voltál mint most a jelenben, az mindegy. Nem tagadhatod le, aki voltál.
2019. okt. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ember valódi énje születésétöl haláláig folyamatosan változik és mindig az a valódi, amilyen éppen akkor, abban a pillanatban.
2019. okt. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem igaz hogy, az a valódi aki amilyen épp vagy, de ha például valaki jó ember volt, majd rossz emberré vált, akkor ő most igazából jó ember, vagy rossz?
2019. okt. 6. 22:23
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó ember volt, és rossz lett.

Az ember változik az élete során, egyrészt a kora miatt is változhat-másképp látja a dolgokat,másképp reagál dolgokra. De ugyanígy változhat események hatására is.

Én is egy trauma miatt változtam. Nem mondják, de érzem magamon nagyon, és tudom, hogy már sosem leszek olyan, mint azelőtt. Az is én voltam, és sajnos ez is én vagyok. Mindkettő igazi, ha nem az lenne az képmutatás lenne, de ilyenről nincs szó, mert a változás nem azt jelenti, hogy mást mutatsz, mint ami vagy, hanem, hogy más lettél. De az is te vagy ugyanúgy.

2019. okt. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A plusz kérdésedre válaszolva, ahogy az 5-ös mondja, úgy van: az az ember akkor olyan rossz ember, aki egykor jó volt.

Ne próbáld teljesen fekete-fehéren címkézni az embereket, mert nem lehet ezt a gondolkodást ráhúzni a valóságra. A valóság ennél összetettebb. Még azt is sokszor nehéz egyértelműen kijelenteni valakiről, hogy ő most jó vagy rossz. Inkább sokszor szürke zóna van, meg különböző nézőpontok.

De ilyen az élet. Az esőről sem jelenthetjük ki egyértelműen, hogy az most rossz vagy jó. Helyzete válogatja. Akinek szomjaztak a növényei, annak jó. Aki viszony nyaralni akart éppen, annak rossz.


És tényleg változnak az emberek a különböző életszakaszokban, de az normális. Fiatalon még hajlamosabbak vagyunk pörögni és bulizni, idősebben meg jobban nyugisabb kikapcsolódásra vágyunk. Akkor most az ember pörgősebb vagy nyugisabb? Lehet mindkettő, csak életszakasza válogatja.

2019. okt. 6. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha öt éve dagadt voltam, most meg sovány, akkor most mi vagyok?


Ugyanígy van a belső tulajdonságokkal is.

2019. okt. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon jó kérdés. Egyszeru de látszólag nehéz rá válaszolni. De ez csak a látszat. Ha valaki vegiggondolja az életét akkor rájön hogy nincs olyan hogy ilyen vagy olyan vagyok. Max annyi van hogy ebben a helyzetben igy viselkedtem abban meg ugy. Ahogy a viselkedés valtozik ugy valtozik az ember is Lehet egy szituban ma ezt teszed holnp meg azt. Mindketto te vagy. A változás az állandó.
2019. okt. 7. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha egy gyurma egyszer csigaalaku masszor hormber attol még gyurma marad
2019. okt. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
hmm elég érdekes téma ez szerintem
2019. okt. 7. 10:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!