Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Tegyük fel hogy meg lesz...

Tegyük fel hogy meg lesz hosszabbítva a kijárási korlátozás, határozatlan ideig. Mennyi ideig van pénze az államnak hogy biztosítsa legalább a megélhetési minimumot az embereknek?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, legtöbben elveszítik a munkájukat. Elkezdenek éhezni. Az állam nyilván segít. De meddig vannak tartalékai erre? Merthogy egyszer nyilván elfogy a pénz.
2020. ápr. 5. 14:52
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Dehogy jotekonykodik. Nincs haszna benned hatalom kell, majd államosítja a cegeket
2020. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#9 én nem általánosítottam, hanem a többségre gondoltam. igen, vannak olyanok is, akik dolgoztak és nem tudtak félrerakni, de nem róluk írtam.

hanem azokról, akik a lehetőségek ellenére se mentek el dolgozni.

illetve, mikor ilyen interjúk vannak, hogy szakácsként 800 ezret keresett eddig havonta, most meg lehet éhezni fog. Én magyar átlagbér alatt kerestem, igaz nem jelentősen alatta, de nem éltem nagy lábon és most se sírok, hogy ki ad enni.

spóroltam, vettem a fáradtságot és elment boltba felvágottért , zsemléért. A lusta meg 400-500 Ft-os szendvicseket vett mindennap a büfében. én abból a pénzből 4 szendvicset csináltam.nem mentem minden nap munka után a kocsmába inni 1-2 sört, stb. sorolhatnám.

Most is a lusták sírnak, akik eddig se tettek semmit, meg nem gondoltak a jövőre.

Akik meg dolgoztak eddig és nem tudtak félrerakni, ők meg keresni fognak más munkát és kijönnek valahogy.

de a lustának én se adnék egy vasat se. igaza van most a miniszterelnöknek, h munkára kell ösztönözni az embereket, nem arra, hogy segélyeken éljen hónapokig.

2020. ápr. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!