Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon vannak korlátoz...

Magyarországon vannak korlátozások az üzletek nyitvatartását illetően?

Figyelt kérdés

Nálunk (Szlovákia) ugye két hétig csak élelmiszer, drogéria és gyógyszertárak voltak nyitva. Most néhány szaküzlet (pl.vasáru, kertészet) kinyithatott, az emberek háborognak, hogy milyen felelőtlen az állam, hogy ezeket megnyitotta (pedig tényleg nem a plázázós üzletek). Nem értem őket, az életnek ugyanis közben azért mennie kell. Ezek nem olyan üzletek ahova minden nap megyünk, nem úgy az élelmiszer. Persze ha a fröcsögő hozzászólok megélhetéséről lenne szó, akkor már másképp beszélnének.

Jól láttam, hogy Mo-n nyitva lehet minden, bizonyos korlátozások mellett? És mégis üresek a plázák (legalábbis ahogy tévében láttam.



2020. márc. 30. 20:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha rákeresel, azonnal megmondja neked is a google. 3-ig lehetnek nyitva a ruha és egyéb nem-élelmiszerboltok
2020. márc. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont nálunk a Plázában sok üzlet önként bezárt.
2020. márc. 30. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Vasáru esetén nem tudom milyen üzletre gondoltál (vasedény, épületvasazás...), de ez lényegtelen. Kertészkedni, az idei termést megalapozni, parkosítani stb. most kell. Kellenek a magvak, csemeték. Érthető, hogy kinyitottak. A mezőgazdasági miniszter javaslatára kinyitottak a piacok, ahol a magántermelők (őstermelők) árulják a télen termesztett termékeiket. Ezek eladásával nem lehet várni a járvány elmúlásáig.
2020. márc. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy üresek a plázák, ha egyszer az összes bennük levő üzlet zárva van.
2020. márc. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!