Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik kaptatok már fizetést....

Akik kaptatok már fizetést. Nektek mennyire lett gáz?

Figyelt kérdés

Eddig 180 ezer Forint körül kerestem mindig.

Most érkezett meg a fizetésem a számlámra.

110 ezer Forint.

Sírógörcsöm van...


20/F



2020. ápr. 6. 15:22
1 2
 11/17 Metionin ***** válasza:
100%

Nálam sincs változás, most otthonról dolgozok és annyi. Sőt plusz munkát is kaptam.


A diákmunkásokat sajnálom most én is. Én 8 évet dolgoztam diákként, általában gyárakban, éjszakai műszakban. Ha akkor ütött volna be egy járvány akkor mehettem volna az utcára mert nem tudtam volna fizetni se a lakhatást se bérletet, se kaját, semmit. Szerintem a te helyzeted annyira nem rossz, hiszen neked megvan a munkád és 110 ezer diákként nagyon jó pénznek számít, én anno legtöbb 80-90 ezret kerestem olyankor ha 16 órát is vállaltam.

2020. ápr. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Itt félreértés van. Én főállásban dolgozom, nem diákmunkás vagyok. Munka mellett tanulok, nem pedig tanulás mellett dolgozom :)
2020. ápr. 6. 17:18
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Én most azért kerestem jól, mert rengeteg túlórám volt (home officeban is). Jövő hónapban fogok sírni, mert itthon is max heti 2-3 napot kell dolgozni, kevesebb fizuért. De még így is jobban jártam mint a próbaidősök, az összeset elküldték.


Most próbálok tartalékolni a szűkösebb hónapra vagy keresek addig a szabadnapjaimra valami takarítást átmenetileg, mert nem akarom felélni a tartalékomat, nem akarok hozzányúlni. :/

2020. ápr. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Szerencsére nekem is van tartalékom, de semmi esetre sem fogok hozzányúlni. Remélem hamar túl leszül ezen az egészen.
2020. ápr. 6. 17:50
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pár éve közalkalmazott informatikusként 82 ezret kaptam. Heti 40 órára + átlagosan 10 fizetetlen túlórára. Most 160-at kapok heti 40 óra munkáért, de mivel múlt hónapban ledöntött egy makacs mandulagyulladás, így ez csak 140 ezer.

Nem kerülget sírógörcs. Akkor sem kerülgetett, amikor pár éve 60 ezret kaptam, hasonlóképpen betegség miatt. Kicsit szűkebbre fogom ebben a hónapban, és ezen is túlleszek. Ráadásul egy csomó költségtől mentesülök amiatt, hogy a járványhelyzet miatt nem járok sehová. Nem kell kétségbeesni, okosan át lehet tervezni a költségeket, és akkor nem lesz baj. Hosszabb távon meg nem árt némi tartalék, ha mégis történne valami.

Ja, és hogy miért maradtam közalkalmazott? Pont a stabilitás és a kiszámíthatóság miatt. Éveken át inzultáltak, hogy miért nem megyek versenyszférába? Hiszen akkor jóval többet kereshetnék. Igen, lehet. De kevésbé kiszámítható, és ha netán valami történik, nem kell nyakig stresszben lennem, hogy mi lesz. Ha meg kicsit kevesebbet kapok, akkor azt osztom be.

2020. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Metionin ***** válasza:

#12 Igen én is azután olvastam hogy már válaszoltam. Nekem hirtelen az jött le hogy nappali mellett dolgozol, vagy már csak fáradt voltam és magamból indultam ki :D

Mindenesetre 110 akkor sem rossz pénz, főleg ha nem kell albérletre költeni. Persze szar érzés kevesebbet kapni, párom is megszívta mert a járványhelyzet miatt a bónuszokat nem adták ki nekik és ez elég nagy összeggel lehúzta a fizetését ebben a hónapban. Reméljük hogy hamarosan visszaállnak a dolgok, addig is kitartást!

2020. ápr. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem az.
2020. ápr. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!