Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha most bevetnék az alapjövede...

Ha most bevetnék az alapjövedelmet, tegyük fel 200, 000 forintot, de aki akarnak dolgozhatna önkétesen és efölött díjaznák, szerintetek a lakosság mekkora hányada maradna a munkahelyeken?

Figyelt kérdés
Ez elárulná, hogy az emberek mennyire szeretnek dolgozni, illetve mennyire szeretik jelenlegi munkájukat.
2020. ápr. 8. 10:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
58%

Eleinte mininális, mert valamit megkap ingyen is az ember, akkor minek törje magát miatta?

Aztán egyre többen mennének vissza dolgozni mikor szembesülnének vele, hogy az olyan ingyenpénz ami mögött nincs tényleges munka, olyan szintű reálérték csökkenést és inflációt okozna, hogy a 200.000 forint értéke közel a semmivel lenne egyenlő.

2020. ápr. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

1


Igazi konzervatív nézőpont amivel visszajutunk oda, hogy a jelenlegi rendszerünk annyira tökéletes, hogy évmilliókra állandósulni fog.


Nem feltétlen értek ezzel egyet.


Az ember kényszerből dolgozik, hiszen a munkák 95 %-át nem lehet élvezni egész egyszerűen mert nem érdekesek. Ha a tied az, hogy szerencsés vagy.


Viszont ha a munkák is kicsit érdekesebbé válnának lehet, az emberek közül sokan visszamennének dolgozni.

2020. ápr. 8. 10:57
 3/28 anonim ***** válasza:
60%

Az alapjövedelem elvileg úgy lesz megállapítva, hogy abból egyszerü kajára meg alapkozmetikára jut belöle, minimális lakhatásra is alsó kategóriásan, de ennél többre nem.

Ha nem egy-másfél szobában akar valaki két gyerekkel lakni, netán néha el akar menni étterembe, fodrászhoz, moziba, kirándulni, esetleg nyaralni, nem tescos kajákat akar enni, nem diszkontból vagy turkálóból akar öltözni, arra már nem elég, ahhoz, hogy valami kényelmet vagy luxust megengedhess magadnak, igenis kell dolgozni.

Az egyedüli, ami változhat valószínüleg, hoyg amit lehet, gépesítenek, azaz akinek nincs végzettsége, annak lehetösége sem lesz munkát vállalni, azaz igen alacsony szinten tud csak élni.

2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%

Szerencsére senkit se érdekel, mivel értesz egyet. Ezért gondolataid hatása nagyjából nulla.

Egyébiránt sem a munkáról, sem az emberi természetről nem lehet fogalmad ilyen probléma felvetése alapján. Arra kell gondolnom, semmi tapasztalatod nincs az életről és a munkáról. Most persze arra gondolok, amit én életnek és munkának tekintek.

2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
63%

Lehet ezzel nem egyet érteni, de munka nélkül nem lesz kenyér az asztalon, nem lesz fűtés, nem lesz ruha vagy cipő, és az áram sem mágikusan teremtődik a semmiből.

Ezek mind értékek amiket munkával lehet előállítani, és a belefektetett munka ellenértéke a pénz. Vagyis minél több pénz kerül forgalomba a befektetett munka nélkül, annál kevesebb valós érték áll majd a pénz mögött, vagyis annál kevesebbet fog érni ugyanaz a pénzmennyiség.

2020. ápr. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Ez egyetlen módon valósítható meg, és 2 feltétele van:

1: Robotok dolgoznak helyetted legalább 90%-ban,

2: Akinek elég hatalma van hozzá, az nem veszi el a pénzed.

Szerintem előbb az első fog teljesülni, és utána jó esetben pár 100 év múlva a második.

2020. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Én nem maradnék, de csak azért, hogy építsem a saját vállalkozásom, amire most, főállás mellett alig van időm.

Szerintem sokan maradnának otthon, és közülük is nagy százalékban lennének olyanok, akik nem tudnának magukkal mit kezdeni. Biztosan eltartana egy darabig, mire hozzászoknának az új helyzethez.


De egyébként havi 38 ezer forintos alapjövedelem is évi több, mint 4560 milliárd forint éves plusz kiadást jelent a költségvetés számára. Ha az alapjövedelemmel kiváltjuk a különféle szociális segélyeket, akkor is évi 2000 milliárd forint pluszt kellene előteremteni.

(A tavaly elkészített éves költségvetés erre az évre 21 793 milliárdos forintos kiadással és 21 426 milliárd forintos bevétellel számolt.)

2020. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Bakker...

Most belegondolok, hogy az ősember, akit "semmi nem kényszerített" a munkára, úgy döntött volna, hogy vadásszon meg gyűjtögessen a f..om, inkább csak heverek a napon. Hát...

Vagy ha az ókori paraszt nem vet, nem arat, nem gondozza az állatokat, mert nem elég szórakoztató.

Tudod, ez az élet már csak ilyen xar, hogy ha életben akarsz maradni, akkor nem csak azt csinálod, ami szórakoztat.


Az alapjövedelemre: Hát ..öööö...hogy is írjam körbe polkorrekten. Tudod, Borsodban elég sokan kapnak alapjövedelmet, (családi), egy olyan tevékenység után, amit élveznek. Szerinted az élet? Mert ha igen, akkor hajrá, a lehetőség adott.

2020. ápr. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Igazából az összes ilyen kérdező egy olyan alapjövedelemre gondol, amiből meg lehet élni.

Dolgozni meg persze nem kell érte.

Ja, és arra is gondol, hogy ha elmegy dolgozni - természetesen szórakoztató munkára! - akkor az után meg rögtön legalább az alap dupláját kapja.

Adózni meg majd más fog utána.

2020. ápr. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

9


Egész pontosan arra gondolok, hogy ideje lenne már latba vetni a technológiai haladásokat is kiváltani ezekkel az emberi munkaerőt. Mert eziádig az van, hogy minél inkább haladunk a techológiák feljesztésével, annál több a munka és annál terheltebbek az emberek. Ez egyenesen arányos jelenleg, holott fordítottan arányosnak kellene lennie nemde?


Nem a totális tétlenségről van szó, alapjövedelem mellett az emberek feltalálnák magukat és csak akkor indulna be az igazi alkotás, és exponenciálisan növekedne a tudás és még újabb technológiák. Hiszen a jelenlegi körülmények között az emberi kreativitás el van nyomja, nincs lehetősége az embernek alkotni, gondolkodni, elmerülni egyes őt érdeklő területekbe. Az ilyen alkotások pedig valami elképesztő sebességre kapcsolnák a Földi fejlődést, mert mindenki azt tenné ami igazán érdekli, persze ehhez az is kell, hogy a rengeteg monoton, fejlődést nem biztosító munkahelyeket átvennék a robotok, automatizált rendszerek, szoftverek. Manapság boldog boldogtalan szoftvert fejleszt, úgyhogy minden bizonnyal megoldható lenne, ha akarattal is párosulna a dolog.


Ha félretesszük azt a tévhitünket, hogy az embereknek csak kis töredéke annyira intelligens, hogy alkosson és fejlesszen és csak ők érdemlik meg a lehetőséget akkor bevethető lenne az egész társadalom ennek az érdekében és a jelenlegi tudományos teljesítmények is hatványozódnának.

2020. ápr. 8. 14:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!