Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Bármilyen fogyatékossággal...

Bármilyen fogyatékossággal élők! Nektek szokott lelkifurdalásotok lenni, hogy "miattatok" tönkrement a család élete, nem teljesültek a szüleitek tervei?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 9. 19:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
52%
Befelé forduló ember vagyok, nem tudom ez fogyatékosság-e, de sokszor célozgatnak rá a szüleim, hogy nincsenek unokáik, nyilván ezzel arra utalnak, hogy nincs feleségem a kommunikációs/egyéb problémáimból adódóan(bár a nők amúgy se állnak velem szóba), megpróbálják ezt a szüleim úgy beállítani, mintha én tehetnék róla.
2020. ápr. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mert nem miattam történt.
2020. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
16%
Fure egy kerdes! Miert menne tonkre a csalad elete? Milyen tervei ne sikerulhetnenek? Fura egy kerdes!
2020. ápr. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3 pl otthon kell lennie a gyerekkel, nem dolgozhat a szakmájában, stb.
2020. ápr. 9. 20:20
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Fura egy kérdés: van, hogy segítette-ellátta a szülő a gyerekét, amikor kisebb volt, majd amikor felnőtt, a gyerek munkába állt, ellátta magát, a szülő pedig kiteljesedett, élhette a saját életét, aki szintén munkába állt.

Azaz kompenzálva lett a dolog.

Tényleg fura egy kérdés...

2020. ápr. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
13%
Mert súlyosan allergiás vagyok? Nem hiszem, hogy nagy fájdalmuk van amiatt, mert nem mogyizhattak velem. A pánikbetegségem meg akkor jött ki, mikor már egyetemre jártam.
2020. ápr. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%

Nem, nem én akartam megszületni. Ők pedig azzal, hogy gyereket akartak, vállalták úgymond, hogy nem olyan gyereket kapnak, ami megfelel a születése előtt dédelgetett álmaiknak.


Nem kell ahhoz betegnek lennem, hogy ne váltam valóra a terveiket. Váltsa valóra mindenki a magáét.

2020. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%
Butaság így gondolkodni, mind a szülő, mind a gyerek részéről.
2020. ápr. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
A férjem testvére súlyos fokban értelmi fogyatékos és részben mozgáskorlátozott. A családnak ez a helyzet anyagilag, érzelmileg annyi kárt okoz, hogy annak leírásához nincs is szókészletem. Nyilván nem tehet róla, ez nem kérdés. De nem tehet róla a férjem, aki kb. láthatatlan volt a beteg testvér mellett és akire töredék pénz jutott hozzá képest, nem tehet róla a lányunk, akivel nagyszülei alig foglalkoznak, hiszen a beteg gyereküket ápolják. Nem tehet róla a társadalom, akik fizetik a 700 ezres motoros kerekesszéket, a gyógyszereket, a gyógytornászt, a rengeteg orvosi vizsgálatot (neurológus, endokrinológus, valami gerincorvos foglalkozik vele), a fogorvost, a műprotkót, az évi MR-vizsgálatot, a gyógyvizes nem tudom milyen terápiát, az autóvásárlási kedvezményt úgy, hogy életében egy forint adót nem fizetett. 

Nekem nincs jó válaszom, de örülök, hogy ő ezzel az egésszel nincs tisztában, így nem is tudja rosszul érezni magát, ezt nem kívánnám neki. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy van elég baja, tényleg van. De a többieknek is, erről meg nem szokott szó esni.
2020. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
55%

Ez nem túl okos kérdés.

Aki olyan fokon fogyatékkal élő, hogy befolyásolja az egész család életét, az nem olvasgatja ezt az oldalt. Ld. #9 válaszát.

Aki pedig tud válaszolni a kérdésedre, az az életében is van annyira önálló, hogy semmiféle tervet, álmot, miegyebet nem hiúsított meg.

2021. dec. 31. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!