Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan mented el a fotóidat,...

Hogyan mented el a fotóidat, hogy azokat majd 10-20 év múlva is előtudd venni?

Figyelt kérdés

Szüleim régebben, még a digitalizálás előtt minden képet előhívattak, és azóta is megvannak, bármikor előtudjuk venni őket a szekrényből.


Viszont ma már szinte csak digitálisan tárolunk mindent. De ezek eltudnak veszni egyik pillanatról a másikra. Ti hogyan tároljátok az e fajta dolgokat?


(oké, hogy felmentem felhőbe, és ott meglesz, de most elsősorban az egyszerűbb megoldáson gondolkodom)



2020. ápr. 8. 12:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűbb? Nem tudom, mi lehet egyszerűbb a felhőbe való mentésnél.


Én amúgy a "best of" képeket a mai napig kinyomtatom és albumba rakom.

2020. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Hordozható merevlemezre és felhőtárhelyre.
2020. ápr. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Én is kinyomtatom a képeket.

Évi kb 200 darabot, akkora fotóalbumokat találok.


Egyébként felhő.

2020. ápr. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Rajta van a gépemen is és egy külső vinyón is mappákba rendezve. Párat elő szoktam hívatni kepkeretekbe.
2020. ápr. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%
Egyértelműen nyomtatás, az nagyobb valószínűséggel fog megmaradni, mint digitálisan.
2020. ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Felhő... boldog ember az, akinek elég - bár nyilván aki nem fotózik gőzerővel, annak igen. Nekem kb 3 tera képem van (még tervezek selejtezni, egyre le is viszem majd, mielőtt megnövekszik a hanyattesésem valószínűsége :D ). Két példányban lemez (egyik földrajzilag távol), meg egy harmadik adag külső winchesteren a gyors hozzáféréshez.


A lemez az érdekes, annak idején a CD-ről olyan ismertetések jelentek meg, amelyeken egy ötös fúróval átfúrják a lemezt, és még mindig szól a zene, aztán meg azt ontotta mindenki, hogy pár év, és annyi nekik. :D 99 óta archiváltattam vállalati anyagokat CD-re, valóban van egy lemez, amelyik sokára indul be. :) Azt nem tudom, valaki emlékszik-e arra az időre, mikor évente felírták a winchester tartalmát egy másikra, majd vissza, merthogy hosszabb időre nem garantált, hogy úgy marad a kis gonosz mágneses akármi. :)


De ez nem csak a tárolás kérdése. Már 15 éve féltek egyesek attól, hogy a szoftverek odébblépnek, és mi lesz, követelték a raw fájlok egységesítését, illetve a részletes gyári leírást. Ja, hát ennek a vonulatnak a gyümölcse az Adobe dng-je is. Ami azt illeti, a PC-k valóban fejlődtek annyit, hogy egyes 25 éves játékok már teljesen játszhatatlanok.


A kinyomtatott képek... annak idején, mikor elkezdték forgalmazni, a nyolcvanasok végén, kizárólagosan ráálltam a Kodak Gold-ra, aztán vagy 10 év múlva fedeztem fel, hogy rá van írva, a színek változhatnak az idő folyamán. :D Ez ugye a negatívról szól, de az azelőtt nagyított képekről ma már nem tudom eldönteni, hogy e régen is ilyen rendkívül ócska volt, vagy ilyenné vált. :D

2020. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én felhőben tárolom, de nem rázna meg, ha elvesznének, nem vagyok egy nosztalgiázós fajta. A férjem az, így ő külső winchesteren és felhőn is tárolja.
2020. ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Az igazán fontos képek ki vannak nyomtatva, és fotóalbumba vannak rakva. A többi kép pedig (nagyon sok képem van, nyilván több ezer képet nem fogok kinyomtatni) meg van több helyen is: telefon, számítógép, pendrive. Egyszerre úgy se megy tönkre az összes.
2020. ápr. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ami nagyon fontos, azt felrakom pendrivera/vagy csak a telefonomról, és a rossmannban kinyomtatom.

A nem fontos képek felhőben/gépen/ pendriveon vannak meg.

2020. ápr. 8. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Hordozható merevlemez +felhő/számítógép, lényeg, hogy két helyen is rajta legyenek, ha valami esetleg időközben tönkremenne/elveszne.
2020. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!