Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan úszhatnám meg a beszélg...

Hogyan úszhatnám meg a beszélgetést buszozáskor?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Bocsi, hogy ilyen butaságokkal vagyok elfoglalva, de az lenne a "problémám", hogy majdnem minden nap busszal kell utaznom, ahol folyton megszólít valaki.


Éppen ülnék szépen csendben egy helyben, álmodoznék, mikor egyszer csak egy csapat öreg nénike, akiket nem is ismerek, rám kiált:

- Nem nehéz az a hátizsák?

- Hová tetszik utazni?

- Megkölykezett a szomszéd macskája!

- A kedvenc ételem a tejbepapi!

És elkezdenek velem a buszon ismerkedni... XD


Ne értsetek férre, nincs semmi bajom a többi emberrel, az idősekkel sem, de amikor már elpunnyadva, tök fáradtan utazok valahová, nincs kedvem beszélgetni.

Örülök, ha egyedül lehetek, de nem szeretnék udvariatlan lenni. :D

Nem merem azt mondani, hogy " Elnézést, nincs kedvem beszélgetni.", mert félek, hogy megbántok valakit, aki esetleg nálam is rosszabb kedvében van.

Az "Elnézést, le kell szállnom!" mondattal az a gond, hogy ha kimondom, tényleg le kell szállnom, a buszom pedig ritkán jár...

Másik járattal nem tudok utazni, de ha tudnék is, akkor ott is lennének beszélgetős kedvű emberek. XD


Általában, ha nagy tömeg van, kevesebben vannak "jó kedvükben". :D

Olyankor mindig el szoktam vegyülni, tömegben nem szoktak ismerkedni az emberek.


Most viszont szinte üresek a tömegközlekedési eszközök a koronavírus miatt, így nincs hová elbújnom.


Ez akkor jelenti a legnagyobb hátrányt, ha egy kellemetlen ismerősöm közeledik, aki szintén beszélni szeretne a fejemmel. XD


Nem küldhetem el, de nem csak az udvariasság miatt nem, hanem mert ha elzavarnám, abból problémáim is származhatnának. =/


Akkor marad nekem a bújkálás minden nap?

Vagy játsszam el a nagyothallót, ha piszkálnak? XD


Most mi legyen?


Bocsi, hogy "novellát" írtam a semmiről!


Higgyétek el, hogy nem vagyok troll! :)


Egyébként az írásomból ítélve milyen ember lehetek szerintetek?

Udvariatlan vagyok?

Mennyire tartotok naivnak, butának, vagy antiszociálisnak? :D

Tragikus a helyesírásom?



Köszönöm a válaszaitokat a kérdéseimre! =D



2020. ápr. 11. 01:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésekre válaszolj udvariasan, de tömören. Ha mindig nagyon röviden válaszolsz, lehet, hogy megunják. Ha rákérdeznek, hogy miért vagy ilyen hallgatok, elmondod, hogy fáradt vagy.

Vagy ha eddig nem volt rajtad maszk, most tegyél fel. Lehet, hogy akkor megijednek, hogy bajod van (persze mondani ne mondd, hogy beteg vagy, mert a végén még feljelentenek pánikkeltésért!).

2020. ápr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem vagy sem buta sem semmi ilyen, viszont önbizalom hiányosnak tűnsz kicsit.
2020. ápr. 11. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon egyszerű. Dugj a füledbe fülhallgatót, plusz még egy könyvet is olvashatsz.
2020. ápr. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
6%
Ettől a sok vihogó szmájlitól szimplán csak idiótának tűnsz. Bocsika. 😁
2020. ápr. 11. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszaitokat!

Zöld kéz ment mindenkinek.

Abban igazatok van, hogy kicsit önbizalomhiányos vagyok, igyekszem jó irányba változtatni rajta. ^^

Sajnos a fülhallgatós megoldás nem vált be, oldalba lökdöstek. 😁

Ezentúl majd igyekszem megfogadni a tanácsaitokat buszozáskor és csínján bánok az emojikkal. Már ha kibírom, ugyanis nagyon szeretem a sok vihogós fejet, nem tudom, miért. :D



Most már elteszem magam holnapra, mert ha elalszom a buszon, még a végén a nénikék fognak felébreszteni...


Jó éjt mindenkinek! :)

2020. ápr. 11. 02:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj inkább biciklivel 🤪

Egyébként rakj a füledbe fülhallgatót nekem ez vált be vagy csak hunyd be a szemed és csináld úgy mint ha aludnál.

2020. ápr. 11. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon egyszerű, vegyél fel maszkot, védőszemüveget, és tarts a kezedben egy táblát, hogy tessék 2 méternél messzebb menni!
2020. ápr. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
köhintesz egyet. Először csak kisebbet, aztán egyre nagyobbakat.
2020. ápr. 11. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Miért kellett ezt a kérdést ennyire szellősre tenned?

Amúgy morcos arc a tuti. Vagy olvasás, vagy füldugó használata, vagy GYP.-nek mutatkozni.

2020. ápr. 11. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
55%
Én meg szoktam mondani hogy hagyjanak békén, nem kötelességem idegen nyuggerek szórakoztatása. Jól besértődnek, de az meg nem érdekel.
2020. ápr. 11. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!