Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mindig csóró leszek?

Mindig csóró leszek?

Figyelt kérdés

Amióta az eszemet tudom, mindig is szegények voltunk. Mindig csak az alap dolgokra tellett, és ez most sincs másként. Hiába van normális szakmám, nyelvvizsgám, olyan, mintha semmit sem értem volna el, mert az elmúlt években a legmagasabb fizetésem 180 ezer forint volt, most meg munkanélküli vagyok. Saját vállalkozást szeretnék, de esélytelen, hogy valaha annyi pénzem legyen, hogy vegyek egy autót, egy kis házat, és beindíthassam a vállalkozásom. Már nem tudom, mit tegyek, de nem akarok így élni. Soha még csak félretett pénzem sem volt, az albérlet, a kaja, a rezsi mindig elvitte az összes pénzt, amit megkerestem. Hogyan lehet ebből kitörni? Külföldre sem akarok menni, van egy barátom Angliában, évek óta kint él, de neki sincs félretett pénze, egyik napról a másikra él. Anyagi biztonságot szeretnék. Miként érhető ez el?

26/L



2020. ápr. 18. 23:10
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Azt is utáltam mindig, hogy pl. szórakozni se tudtam menni a legtöbbször, mert nem volt rá pénzem. Rengeteg élmény kimaradt így az életemből. Éjt-nappallá téve dolgoztam azért, hogy a fedél a fejem felett, meg a kenyér az asztalon meglegyen. Csak álmodozhatok arról, hogy valaha saját házam legyen. A szomszédban van egy ház, 8 éve nem lakik benne a tulajdonosa, már kb. össze fog omlani az egész, nem tudom, mennyit érhet, de nagyon sokat nem, még azt sem tudnám megvenni, mert hitelt sem vehetek fel. Ha meg mégis sikerülne kifizetni, akkor arra már nem futná, hogy be is rendezzem, és fel is újíttassam. Mit csinálnak azok az emberek, akiknek sok pénze van? Honnan van nekik annyi?
2020. ápr. 18. 23:13
 2/15 anonim ***** válasza:

Családi támogatásból többnyire.

Aki csóró volt gyerek korában és felnőttként (25 éves korára kb) jól áll anyagilag az szét dolgozta magát így 0 szabadideje volt.

Sajnos ez ilyen.

A rosszabbik eset hogy sokat dolgozol de még így se állsz jól...

2020. ápr. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Képzed magad vagy más munkahelyet keresel esetleg többet dolgozol ha külföldre nem akarsz menni..
2020. ápr. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
ez a bosszantó, hogy az elmúlt 6 évben 7 napból 7-et dolgoztam, és mégis ennyit sikerült elérnem, hogy nem kerültem utcára, meg nem haltam éhen. A korábbi albérletemben pl. az összes korábbi rezsitartozást nekem kellett kifizetnem, a tulajdonos nem tudta, szóval innen-onnan kölcsönkért pénzekből én oldottam meg azt is. Sajnos nem 100 ezer forintokról beszélünk, de laknom kellett valahol. Amikor épp nem a heti 7 napot dolgoztam, szakmát tanultam, nyelvet, de még így sem könnyebb, főleg itt, vidéken nem, ahol az átlagfizetés 100 ezer forint sincs, Pestre költözni meg több százezer forintba kerülne, ha nem egy omladozó nagypolgári lakásban akarok élni. Rengeteget gondolkoztam a saját vállalkozáson, mi lehetne az, ami hozna is annyi profitot, hogy megérje csinálni, de egyelőre semmi...
2020. ápr. 18. 23:28
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Valószínűleg belebuknál a vállalkozásba is, semmiből nem lesz valami. Egy utad van, ha ebből az életből ki akarsz lépni, külföldön munkát vállalni. Onnan lehet félretenni (a te balfék ismerősöd, aki nem tud félretenni, nem tipikus, akiket én ismerek, és kimentek, mind kikeveredett a szegénységből, hiteleit kifizette, kocsit tart, félrerak normális összeget minden hónapban). Gazdag nem lett egyik se, de nem csóró. Szobalány az egyik Németországban, a másik takarítónő volt Kanadában, szóval még csak nem is flancos munkából spórolnak.
2020. ápr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Így van szerintem is az egyetlen választásod a külföldi munka.
2020. ápr. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Milyen vállalkozásba szeretnél belekezdeni?
2020. ápr. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
51%
Lottozz! ... szerencsed meg lehet.
2020. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Milyen vállalkozásba kezdenék? Hmmm. Valami olyanba, amihez értek is valamennyire, egész jól kijövök az emberekkel, nem okoz gondot kedvesnek lenni, vagy valakit rábeszélni egy adott termékre. Kávékkal mondjuk szívesen foglalkoznék, vagy hasonló.
2020. ápr. 19. 07:03
 10/15 anonim ***** válasza:
A szakmádon belül vállalkozz.
2020. ápr. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!