Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nem szeretem a nevem! Ha van...

Nem szeretem a nevem! Ha van még így vele valaki, tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

(Aki a kérdésre akar válaaszolni, annak elég az utolsó bekezdést elolvasnia, mert az elsőben csak kifejtem a problémám a jelenlegi nevemről)



Szóval, a felállás az, hogy a jelenlegi nagyon távol áll tőlem.Én Boglárka keresztnevet kaptam meg, és kifejezetten utálom. Nem szándékom azt megsérteni, akit így hívnak vagy éppen szereti ezt a nevet, hiszen minden embernek más a véleménye, nem vagyunk egyformák. De nekem a Boglárka név több szempontból nem tetszik. Vegyük például azt, hogy egy magyar név. Rólam csak annyit, hogy nem igazán vagyok oda azért, hogy magyar vagyok és életcélom elhagyni az országot, csakhogy ha külföldön, ha le akarom fordítani a nevet, akkor angolul Buttercup, vagyis ”Vajas csésze” lenne. De ha vissza térünk a magyar formarájára, számtalan negatívumot találunk. Nincs normális becézése például. A Bogi az szerintem rettentően kislányos név, és nem tudom magamnak elképzelni felnőttkoromra. És például nagyon gyakran látom, hogy kutyáknak adják ezt a nevet. Arról még ne is beszéljünk, hogy az összes általános iskolás és óvodás az összes bogarat Boginak nevezi el, a Boglárka pedig olyan mintha azt mondanák, hogy bogárka, de többször hívtak már pogácsának is. A hosszú formájában is nagyon gyerekes hatást kelt a kicsinyítő képző. De ha ez nem lenne elég, akárhányszor látom a nevem, eszembe jut róla a régi, depressziós, stréber, szemüveges énem, aki senkit sem érdekelt, és ezért negatív érzelmek párosulnak hozzá, és nem tudom elképzelni, hogy engem a jövőben így hívjanak.

Én felvennék egy második nevet, de azt csak 18 évesen lehetne, addig meg az emberek rászoknának a Bogira, és nem várhatom el senkitől ,hogy görcsösen ráfeszüljenek arra, hogy egyik napról a másikra már ne hívjanak úgy. Én jövőre mennék gimnáziumba, egy másik városba, ahol senki sem ismer majd, és felmerült bennem a gondolat, hogy nem az eredeti nevemen mutatkoznék be, hanem azon, amit eredetileg anyukám akart nekem adni, az egyik mamám után, és később felvenném a nevet hivatalosan. Azt szeretném kérdezni, hogy van e itt valaki, aki nem a nevén mutatkozott be, és mik a tapasztalatai? A szüleid mit szólnak hozzá? Beszólnak azért, hogy miért nem az eredeti neved használod? A tanárok hajlandóak az „új neveden” hívni? Kijavítod az embereket, akik miután halják a neved, a keresztneveden szólítanak? Hogyan magyarázod meg, miután bemutatkozol? Egyéb tapasztalatok?



2020. ápr. 20. 18:01
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
39%

Sajnos érdemben nem tudok hozzá szólni a kérdéshez de amiket le írtál, a Boglárka névről szerintem mind hülyeség. Én legalább is 21 évem alatt egyszer nem hallottam egyiket se sehol. Ki hívja a bogarakat Bogi nak? xD Pogácsa? Nem is hasonlít a kettő egymásra. :D

Amúgy az ember amilyen nevet kapott az többnyire illik is rá. Mint mondtad fekete hajú jó tanuló voltál. Lehet, hogy ez általánosban negatívan ért de csak szólok, hogy az idősebbek szeretik az ilyen fajta lányokat :P

A Bogi egy erős és okos személyiséget mutat, nem bánnám ha az én barátnőm is Bogi lenne. Szerintem ez csak átmeneti dolog de ha tényleg nagyon zavar akkor is használd a saját neved csak úgy mutatkozz be majd, hogy hívjatok: ........ -nek. tehát találj ki valami becenevet magadnak amit megjegyezhetnek és itt bármi lehet. Aztán majd megváltoztatod.

2020. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Wauza válasza:
21%

Én se szeretem a nevemet mert senki se szeret engemet.

Sokan azt mondják, hogy ez nem a nevem, hanem a viselkedésem és a személyiségem, de én nem hiszek nekik.

Azonnal változtass nevet!

2020. ápr. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
20%
Elsővel értek egyet, semmi sem reális azokból a bajokból amik a te neved kapcsán felmerültek. Tudom, mert unokatesomat is így hívják. A nevemet en sem szeretem, de az enyém. Legalább nem egy Erzsike vagy valami. A külföldre menesed meg jelenleg csak egy álom, ne ehhez igazítsd a neved. A Bogi pedig nem gyerekes, max te vagy az.
2020. ápr. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
88%

Ennyi idősen én sem szerettem a nevem. Főleg a becézett alakját (Vivi). Nagynéném és az óvónő olyan irritálóan rikácsolta utánam mindig és annyira nem tetszett alapjáraton, ahogy bántak velem, hogy összefonódott a név az emlékekkel és bárki hívott már úgy, kellemetlenül éreztem magam és lekezelve. Aztán kiderült, hogy csak egy olyan becenév kell, ami nem bosszant, mert a keresztnevem teljes formában amúgy is ritkán használom...


Szóval találtam magamnak egy becenevet, ami alapból nem a Vivien hivatalos beceneve, hanem a Violáé, de sokkal szívesebben hallottam és sokkal nőiesebbnek éreztem. Én akkor váltottam, mikor gimibe mentem és onnantól mindenki úgy hívott. Otthon kicsit több időbe telt, de anyukám úgyis cicának hívott, úgyhogy annyira nem zavarta őket. Ma már mindenki így hív és aki újonnan ismer meg, annak gyakran fura megszokni, hogy nem is hallgatok a Vivire. De az egyetemen megszoktam azt is, hogy sok embert nem a keresztnevén szólítanak, hanem teljesen random neveken, ami valamelyik élmény vagy a vezetéknevük alapján ragadt rájuk, ők pedig elkezdték más közegben is használni.

Javaslom, hogy kísérletezz egyelőre ilyesmivel kezdetben. Egyrészt szerintem 18 éves korodig nehéz lenne változtatni hivatalosan a neveden, másrészt lehetséges, hogy később máshogy fogod gondolni. Tudom, azt mondod, hogy nem... Pedig elég valószínű. Ha neked úgy jobban esik, keress szimpatikus neveket és kezdd el valamelyik becenevét használni, aztán később megváltiztathatod arra például. Van egy ismerősöm, akit indokolatlanul mindenki, Zsókának hív, pedig eredetileg teljesen más a neve, csak a vezetékneve Izsók és innen jött. És nagyon sokszor úgy írták fel a névsorba meg mindenhova tévesen.


Légy kreatív, aztán ha úgy gondolod, majd váltasz. Egyelőre fölösleges procedúra lenne, ha sikerülne is. :)

2020. ápr. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
83%

Ennyi idősen kevés ember elégedett a nevével.


Esetleg valami becenév megoldaná. Például én ismerek Annamáriából lett Amy-t, akit mindenki így szólít.

Sőt, a környéken van egy Julianna is, akit mindenki Juditnak szólít.


Ha pedig 18 évesen is így gondolod, akkor megváltoztatod. Előbb-utóbb megszokják az új nevet.

2020. ápr. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Én csak azt nem értem, hogy miért hiszitek, hogy ha külföldre mentek akkor rögtön át kell változtatni a nevedet?

Én is Boglárka vagyok. Ráadásul a vezeték nevem Réti. Gondolhatod mennyire voltam oda érte.

Én is 18 évesen megakartam változtatni a nevem. Én előbb Angliába mentem ki, később Egyesült Államokba ( jelenleg is kint élek) De sehol nem neveztek Buttercup-nak. Mert nem ez a nevem. Boglárkának hívnak, igaz az R betűt elharapják alig ejtik ki, de kiejtik. Van egy kedves barátnőm River a neve. Én sem hívom folyónak.

Keresztnevet sosem fordítanak le. Érdekességként elmondhatod nekik, hogy ez az angol jelentése, de az angol nyelvűeknek fogalmuk sincs, hogy Buttercup magyarul Boglárka. Szóval tévedésben vagy ha azt hiszed a nevedet lefordítják.

2020. ápr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem jó ötlet, amit kitaláltál. Ha rákérdeznek, elmondod, hogy nem szereted a hivatalos neved, ezért nem használod. Az értelmes emberek meg fogják érteni. Én is utálom a nevem, de eddig csak elfogadó környezetben használtam a nevem. Máshol inkább nyelek egyet és a személyimben lévő néven mutatkozom be.
2020. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
88%

Sok emberről tudok akinek nem tetszik a saját neve. Van aki csak a második nevét akarja elfelejteni, de azt is mindig le kell írni és azzal cukkolják. Van aki becenevet választ vagy ragaszkodik egy bizonyos formájához. Én sem szeretem a nevem és van becenevem, és a kétbites emberek általában hazugozni szoktak mikor kiderül hivatalosan hogy "dehánemisazaneved".

Egyébként hívhatod magad pl így: Lara, mert ez kb benne van a Boglárkában.

Ha választasz nevet írd ki face-re, vagy nyakláncra, vagy karkötőre, bárhová, sokan lássák.

2020. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
83%
*utálom a hivatalos nevem :)
2020. ápr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is utálom a nevem, Fanni...

Elcsépelt, szinte mindenhol vannak Fannik, sose tudtam, hogy kinek szólnak, nekem vagy a "másiknak", mostmár az a furcsa, ha valahol nincs Fanni, de még akkor is ott van megszokásból bennem az, hogy én Fanni? :D

Szerintem egy póninak jó név, de amúgy borzalmas, főleg, mikor Fannikának szólítanak, na attól herótom van.

Legszívesebben én is változtatnék, de a családom tutira nem hívna úgy, ahogy akarom, mert megszokták, nekem is fura lenne, mert 20 éve így szólítanak, és félek, hogy kínos szituk lennének miatta, szóval megtanulok együtt élni vele.

Igaz, nem a kérdésre válaszoltam, de nem vagy egyedül.

2020. ápr. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!