Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen társadalmi normák...

Huncut pirike kérdése:

Milyen társadalmi normák léteznek?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 23. 14:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hol?

Mert itt egészen mások, mint a környéken. Hát még ha távolabbra tekintek.

2020. ápr. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Itt.
2020. ápr. 23. 15:16
 3/4 dellfil ***** válasza:

Egy adott társadalomban is rengeteg van... Legtöbbjüket nem is deklarálják, hiszen annyira "természetesek" az adott időben, és közegben. Így nem is fogalmazhatóak meg igazán. (Azt - mintegy - "kívűlről" lehetne megtenni.)

Azután meg egy időben is rengeteg "kultúra" él egymás mellett, illetve - helyesebben - egymásba fonódva, és összeolvadóban. A normarendszereik elemzése, megfogalmazása... na ahhoz már én semmi vagyok.

Még a nagy szakértők sincsenek ezeszázalékig tisztában a problémával.

Hétköznapi halandóként ezeket a "társadalmi normákat" csak kb. érzem, értem (nagyjából) de nem tudom neked elmagyarázni.

Igaz beszélhetek neked arról, hogy az "emberi élet" egyre "szentebb", hogy a gyilkosság bűn, hogy a munka kötelező, és elvárt tevékenység, hogy a felebarátodat lelkileg sem bántod, hogy mindig engedelmesen, (és kreatívan! :D) beilleszkedsz, ... és a többi és a többi.

De. Nézzük "Wikisen":


[link]


Vagy nézzük jogászosan: :D


[link]


Túdósosan:


[link]


Még Wikisebben:


[link]


dellfil

2020. ápr. 23. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :D
2020. ápr. 23. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!