Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A teleportálás megoldás...

A teleportálás megoldás lehetne több társadalmi problémára?

Figyelt kérdés
Most sokan azért nem tudnak megfelelő oktatásban részesülni, vagy munkát találni, mert a lakóhelyükhöz kötöttek, és a közelben nincs megfelelő munka, vagy oktatási lehetőség, akár több ezer kilométerre van értéktől. De pl. egy Borsodi kis falu lakója is dolgozhatna akkor Budapesten, ha lenne teleport. Mit gondolsz erről csak teoretikusan?

2018. okt. 29. 20:16
 1/5 anonim ***** válasza:
36%

Nekem tetszene ha tudnák teleportálni. :))

Épp a napokban lapoztam bele egy régi könyvbe, melyben egy csomó fénykép van amiről azt állítják hogy a vizsgált személyek teleportálták azokat.

A könyv címe: Új látóhatárok felé - Dr. Chengery Pap Elemér 1938


Néhány kép a könyvből:


[link]

[link]

[link]


Persze én nem hiszem el, szerintem bűvészek átverték a könyv szerzőjét. De mi van ha mégsem?

Meglep hogy a könyv úgy íródott mint ha a szerző és több más tanú is tényleg tapasztalták volna a teleportálást vagy telekinézist.

2018. okt. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%
Sok problémát megoldana, míg másokat teremtene. Elsősorban gondolok arra, hogy kb. 1-3 milliárd ember teleportálna Európába és Észak-Amerikába a fejletlenebb országokból, a terrorizmus elképesztően könnyűvé válna teleport segítségével, és persze mindenki a gigantikus migráns tömegeket okolná. Ami most is történik, csak ezerszer nagyobb mértékben. Felborulna a munkaerőpiac, a kereskedelem mint olyan súlyos válságba kerülne, rengeteg munkahely szűnne meg egy szemvillanás alatt, stb. A teleport gyártók persze csilliárdosok lennének egy nap alatt, míg nagyon sok ember földönfutóvá válna. Szerintem drasztikusan növekedne a vagyoni egyenlőtlenség. Erre válaszul mindenféle politikai mozgalmak alakulnának. Szélsőjobb és szélsőbal is erősödne, kezükben a világtörténelem legjobb fegyvere, ami bármilyen robbanóanyagot bejuttat bárhová. Persze kérdés, hogy hogyan működne a teleport, pl. blokkolható lenne-e adott területeken, stb. Szóval érdekes lenne. Gyökeres pozitív és negatív hatásai is lennének. Hogy aztán mi lenne a legvége, milyen új egyensúly állna be, azt találgatni se tudom.
2018. okt. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megoldana egy csomó problémát és egy csomó újat szülne.

De mondjuk a részletek sok mindentől függenének: korlátlanul lehet-e teleportálni? Pénzbe kerül-e? Ha igen mennyibe? Bárhonnan bárhova vagy csak előre megadott teleport kapuk között?

2018. okt. 29. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A teleportálás mellett nagy hatása lenne még egy olyan tablettának is, amit ha bedobnak a pottyantós budiba, annak tartalmát szín merő liptói túróvá alakítja.
2018. okt. 30. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A teleportáció gondolata sok kérdést felvet.

Valószínűleg nem magát az objektumot juttatnák el egy távoli pontra, hanem a róla szóló információt.

A szóban forgó tárgy, élőlény atomjait szétszedni, eljuttatni egy távoli helyre és ott újra összerakni sokkal problémásabb, mint csak az információt továbbítani valahová és ott annak alapján megalkotni az eredeti másolatát, de kérdés, hogy mi lesz az eredetivel, hiszen azt meg kell semmisíteni, hogy ne legyen két példány belőle, de akkor valójában elpusztulok, a másolatom lényegében már nem én vagyok.

Tárgyak esetében meg nem is szükséges az eredeti megsemmisítése, mert nyugodtan lehetne duplikátum belőle, de engem, mint élőlényt nem vonz a gondolat, hogy megöljenek azért, hogy valahol máshol újra előállítsanak.

2018. okt. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!