Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Találos kérdés:Ki volt Horty...

Találos kérdés:Ki volt Horty Miklós?

Figyelt kérdés

A]Magyar király



B]Magyar Népköztársaság elnöki tanácsának 5.elnöke


C]A Második Magyar Királyság kormányzója


D]Horty István fia


E]Nem is volt olyan személy akit Horty Miklosnak hívtak



Csak a kort és a a választ (A] B] C] D] VAGY AZ E]) ÍRJÁTOK



2018. ápr. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Az A-E közül egyik sem helyes.


Ha HortHy Miklós-ra gondolsz, akkor egy H kimaradt.

[link]

Meg mi az, hogy MÁSODIK magyar királyság? :)


Az meg simán elképzelhető, hogy létezett Horty Miklós nevű, kevésbé ismert szamély.

Adalék: [link]


A „találos kérdés” meg inkább találós.


34/F

2018. ápr. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Horthy Miklósra gonolok.Bocsánat a hibáért!☺
2018. ápr. 7. 15:31
 3/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

A válasz még mindig ugyanaz (egyik sem helyes), mivel hiába volt Horthy kormányzó egy király nélküli királyságban, nem értelmezhető a MÁSODIK magyar királyság kategória, így a C nem lehet jó.


Egyébként meg leginkább a D lenne, de ott is el van írva a név, mivel az említett személy Horthy István és nem Horty István fia volt.

2018. ápr. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:

Hát igen, ő Horthy... de amúgy a C lenne a helyes, bár nem tudok róla, hogy az első VH utáni Magyar Királyságot bárki is Második Magyar Királyságnak nevezné.


Mindenesetre ahhoz NAGYON hülyének kell lenni, vagy abszolút maximum 10-11 évesnek, hogy valaki ne tudja, hogy ő volt az országunk kormányzója. Szóval nem is értem, mit akarsz itt letesztelni tulajdonképpen.


Mindemellett akár a D is lehet helyes, fogalmam sincs, hogy hívták az apját, utanagooglizni meg most biztos, hogy nem fogok, de nem hiszem, hogy az apja miatt emlékeznénk Horthyra...

2018. ápr. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mojjo ***** válasza:
Szerk: sorry, itthagytam az ablakot időre, mielőtt elküldtem a választ, és most látom, hogy azóta már ki lett tárgyalva a dolog.
2018. ápr. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

úgy tudom, hogy pontosan az apja fia, nagyapja unokája volt

vitéz nagybányai Horthy Miklós altengernagy, Magyarország kormányzója

2018. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán kormányzóként második a kérdésben, csak elírtad, mert így helyes lenne, hiszen az első kormányzó Hunyadi volt.
2018. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!