Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol kellene tartania egy...

Hol kellene tartania egy teljesen átlagos 22 éves embernek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a tanulásra, munkára, párkapcsolatra, pénzügyekre, stb.

2020. ápr. 25. 11:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Vagy tanulnia, vagy dolgoznia kell. Olyan fiatal, hogy különösebb eredményekre még nem volt lehetőség.
2020. ápr. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Mindenki a maga módján kell sikeres legyen a saját korában.


Nem hasonlíthatjuk össze a 22 éves orvostanhallgatót, azzal aki szakmunkás képzőben tanult asztalosságot, és már 4 éve dolgozik.

Az első még minimum 3 évet le kell húzzon egyetemen, utána még 3 év rezi, és talán 30 éves korára érzi magát anyagilag stabilnak...

Míg jelenleg egy asztalosra nagy hiány van és a kétkezi munkát jól megfizetik. Lehet ő 22 évesen már saját lakást tud venni.

Mint mondtam, saját magához képest.


A párkapcsolat pedig abszolút nem köthető sehova. Ha te 50 évesen szűzen jól érzed magad anyuka mellett lakva akkor mi akadályoz meg? Itt azért az is közrejátszik, hogy vannak kapcsolatfüggő emberek.

Sőt, van aki gazdag családból jön és 20 évesen nagy, saját budapesti lakása van.

2020. ápr. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Az a lényeg, hogy tudd, hogy mit szeretnél. A „hol kellene tartanom?” csak az elvárásokról szól. Ha te tök jól érzed magad úgy, hogy elvagy a családi lakásban, beszállsz a rezsibe és közben egy élelmiszerboltban vagy pénztáros, akkor csináld azt. Ha részecskefizikus akarsz lenni és szeretnél egy nagy házban élni a feleségeddel és három gyerekkel, akkor tanulj és legyen ez a célod. Semmi sem ciki, csináld úgy, ahogy neked jó.
2020. ápr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Én most lettem 23 éves.

18 évesen elköltöztem otthonról az akkori páromhoz (nem volt semmi családi gond, szimplán önálló akartam lenni).

3 éve van stabil munkahelyem, első évben 170 000 ftot kerestem, mostanra 250 000 ftot kapok.

2 és fél éve élek ebben az albérletben, egyedül költöztem ide, majd lett lakótárs (de ki kellett dobni), 2 éve van párom, aki másfél éve itt lakik velem.

Amíg egyedül laktam, minden megtakarított pénzem elment, tehát kb 2 éve tudok félre tenni. 800 000 ftot van félre téve. Igazából nem gyűjtök semmire, ezt csak teszem félre a későbbi évekre.

2020. ápr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Miss Endzsi ***** válasza:
43%
Bejárogatok egyetemre, lassanként csinálgatom, ha van munka eljárok, edzem, meditálok, csinosítgatom a házunkat a párommal.
2020. ápr. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Egy képzés közepe/ vége felé, esetleg némi munkatapa(akár csak diákmeló) szerintem nem árt. Pár az opcionális ebben a korban (igazából minden korban, csak úgy értem, hogy ha család a cél, akkor sem kell most párt keresni). Pénzügyekben jó, ha van némi megtakarítása és ha a kaját nem is, néha valami nasit, sört, ruhákat tud magának venni. Én ezt tekintem átlagosnak eg, 22 évesnél és úgy gondolom, ezzel nincs baj.


Én 22 éves koromban költöztem külön (a 23. születésnapom után pár héttel), pár hónapja dolgoztam már diákmunkásként nyáron, volt egy diplomám és egy másik képzésen másodéves voltam. 22 évesen ismertem meg a párom és talán 7-800 000 ftom volt összesen félretéve.


Rá pár évre fordult nagyot velem a világ, addig ez volt. Átlagosnak éreztem magam a korosztályomban

2020. ápr. 25. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Jelenleg külföldön élek már pár éve, egyedül, dolgozom.


21 évesen volt 6 millióm félretéve, utánna csináltam egy baklovest, az összes pénzem elment és most kezdtem újra nulláról..


Jelenleg kb 600k nettó keresetem van, de ebből lejön a lakás, étkezés, autó..

Fele marad meg kb, most kezdek el újra spórolni a nulláról.

2020. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kinek csípte a szemét a válaszom? :D Ez is túl nagy elvárás egy huszonévestől vagy mi?
2020. ápr. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Először is neked kell eldöntened mit szeretnél az a legfontosabb. Nem vagy elkésve még mindenre van időd ha tanulni szeretnél tedd azt ha úgy gondolod dolgozni is mehetsz. Az én lányom délelőtt dolgozott délután meg tanfolyamra járt.
2020. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 bit123bit ***** válasza:
0%

Egy 22 éves


Tanulásban: Alapvető dolgokat tudja, érett, és a középiskolán is túl van..


Munkában: Már van tapasztalata..


Párkapcsolat: Már volt az életében 1-2 kapcsolat, és általában jelenleg is kapcsolatban él..


Pénzügyek: Attól függ, de amúgy tudja és jól kezeli.. Főleg ha rá van szorúlva (pl saját lakás, vállalkozás stb)



Persze ez csak mind általános dolgok, de körülbelül itt kellene tartani egy 22 évesnek.. Nekem mondjuk nem sikerült, pedig lassan 22 leszek

2020. máj. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!