Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti kibírnátok olyan férfi...

Ti kibírnátok olyan férfi mellett, aki az ég világon mindenféle limet-lomot hazahord, mániákus gyűjtögetés miatt? A leendő párom ács, és a házbontásokból mindig visz magának haza valamit, ami régi és más nem látja hasznát.

Figyelt kérdés
(Viszont szerinte amit hazavisz akármire felhasználható)
2020. ápr. 29. 14:37
 1/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

Bizonyos szint felett nem. Ha pl van egy sufnija, ami kívülről is rendezett, azt tart benne amit akar...

De mivel az én személyiségemhez inkább az áll közel, hogy mindig csak szelektálunk, és rendezett, átlátható környezetben élünk, nem hinném...bár ez cska igazából a lakóingatlanra, kertre értetődik.

De mint mondtam, a sufni más téma. A férjem járműmérnök és annyi kütyüje van, állandóan szerel kint, meg okoskodik, de ha amúgy bemész, minden szépen tárolójában van, attól hogy én nem tudom mindről mire való, nem haszontalan. Nem ellenőrzöm, hogy na, az a XYZ bizbac, mikori, és mikor használta fel bármire is!?

2020. ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Nézd, ha te szabadon eldöntheted, hogy kivel arsz élni, van munkád, van karriered, amiből fenntartod magad, akkor nem az a kérdés, hogy "kibírnátok-e", hanem az, hogy szereted -e őt és elfogadod -e olyannak, amilyen, a bogaraival együtt, vagy nem, és elválsz, cuccolsz és egyedül élsz tovább.
2020. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hol tárolni, és tényleg felhasználja, nem zavar. Én is hasznosítottam újra dolgokat, amik eredeti funkciójukra már alkalmatlanok voltak. Ha csak szemétdombot csinálna, az zavarna.
2020. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nos, itt szimplán az a helyzet ( az esetében), hogy a házban, a műhelyben, az udvaron mindenhol lom van,és sehol sincsen rend.Egyszer voltam lent náluk, karácsonykor, dohos szag volt a szobában,és km-res penész a falon. Ezt nem arra kellene fognia, hogy öreg a ház, hanem arra hogy nem szellőztettek ki rendesen. Ráadásul, ha én lemegyek oda, engem is a rendetlenség alapján fognak megítélni. Viszont nem enged semmit kidobni, vagy összerakni,hogy ne legyen rendetlenség. Ez a gáz.
2020. ápr. 29. 14:47
 5/10 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
94%
Ha sok cucca van, és az kupiba, szana-szét, az róla is sokat elárul. Szóval nem. Rend az alapja mindennek, káoszban nem lehet élni!
2020. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%
Én úgy látom, téged nem a rengeteg lom zavar, hanem az igénytelenség. És ezt teljesen meg lehet érteni, főleg ilyen szinten.
2020. ápr. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem bírnám ki. Hasonló értékrend kell, mert hosszabb távon tönkreteszi a kapcsolatot, ha ennyire különbözőek vagytok.
2020. ápr. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
89%

NEM, kizárt.

A párom nagypapája ilyen volt, utána költöztünk be egy házba. Már lassan egy éve itt lakunk, de a hátsó (gazdasági) helyiségeket még mindig nem sikerült teljesen kiüríteni, rendbe rakni. Iszonyatos állapotokat jelent az ilyen gyűjtögető életmód.

Szerencsére párom minimalista, nem élnék szeméttelepen.

Régen se volt vonzó, de mióta láttam ezt a házat, hogy hogy néz ki egy jólfejlett gyűjtögető-kuckó, azóta azonnali szakítóok lenne nálam az ilyesmi.

2020. ápr. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt gyűjtögető pasim, de annak a szülei is azok voltak. Egyszer voltam náluk 2-3 napot, mert messzebb laktak. Az egy szemétdomb volt ahol éltek. Durván felhalmozva minden, 1000 éves könyvek, tárgyak, rengeteg kösz, penész. A koliba is az ő oldalán felhalmozva csomó minden, nagy része szemét (de tényleg az). Az egy dolog, hogy én is kupis vagyok, de ez még engem is zavart. Mikor kértem, hogy rakjunk rendet szinte nem engedett semmit kidobni.

Azzal nincs gond, ha hazahoz vmit és 1-2 hónapon belül felhasználója, de ez a majd jó lesz valamire halmozás nem egészséges, főleg akkor ha igénytelenül kupissá válik az élettér. Ez egy pszicho betegség, mert érzelmileg is kötődik a ló okhoz, ezért nem tudja és nem is engedi kidobni.

2020. ápr. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

Nem.

Zavarna a gyűjtögetése, főleg ha tudom, hogy nem fogja/fogjuk hasznát venni. Tele lesz felesleges dolgokkal a ház, amik csak a helyet foglalják.

Valamilyen szinten az is zavarna, hogy ámítja önmagát, azzal hogy majd jó lesz valamire, meg hogy használni fogja, amikor tudom hogy nem.

Nem beszélve arról, hogy sok veszekedésre ad okot az ha nincs hely és úgy látnám hogy a házunk tele van szeméttel.

Ha meg nem is engedné hogy kidobjuk azokat a cuccokat amiket nem használ, akkor biztos nem lennék boldog az otthonomban.

Szóval,nem. Ha már a gyüjtögetése mániákus és nem hajlandó kompromisszumot kötni, nem tudnám elviselni, hogy együtt éljek valaki olyannal aki feláldozza a saját terünket haszontalan kacatoknak.

2020. aug. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!