Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor lehet azt mondani egy...

Mikor lehet azt mondani egy emberre, hogy sikeres (volt) az életben?

Figyelt kérdés

Mi számít igazán?

Család, barátok, jóság, boldogság, pénz, karrier, siker, hírnév?

Szerintetek hogy van ez?


Köszönöm a válaszaitokat!



2020. máj. 2. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elérte a célt és befejezte.
2020. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kölcsön adtam az elmúlt hét végén az ultralight sportgépemet az egyik barátomnak aki landolás közben összetörte.

(Ő jól van.)

Most akkor sikertelen vagyok?

Avagy ő a sikertelen?

2020. máj. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Hát, köszönöm a válaszaitokat. :)


Első válaszoló:

Szerinted mi a cél az életben?


Második válaszoló:

Az a lényeg, hogy jól vagytok mindketten. :)

Az elég szerencsétlen dolog, hogy összetört egy drága sportgép, de azért az egész életetekre csak nem lesz hatással.


Igaziból nem sokkal jutottam előrébb, de azért köszönöm a segítségeteket! :)

Mindketten zöld kezet kaptatok és ha érkeznének még válaszok, azoknak is nagyon örülnék. :)

2020. máj. 2. 22:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Kérdés mit értékelsz sikernek. Van aki a 3 gyereket, van aki a kis yachtot a genfi tón.
2020. máj. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenkinek más számít fontosnak. Van akinek a barátok, és akkor érzi magát sikeresnek ha mindig ott van mellettük. Van akinek a karrier, és akkor sikeres ha kiemelkedően jó ügyvéd, orvos stb. Van akinek a pénz, és akkor az ha sok van neki belőle. Ezt nem igazán lehet objektívan nézni vagy pontosan meghatározni.


Az én véleményem szerint, minden ember akkor éri el létezésének célját, ha valamit tesz annak érdekében hogy nyomot hagyjon a társadalmunkon. Még ha csak egy kicsit is. Még ha csak egy kisvárosi patikus is valaki, akkor is fontos és betölti a helyét, az okát, de csak ha az illető ezt akarja, ha patikus akar lenni. Ha nem, akkor nem az az igazi célja, vagyis nem érte el.


Szóval, az én szubjektív meglátásom szerint, ha egy ember eléri a maga által kitűzött célját akkor sikeres. Ha valaki pénzt akar és meg is szerzi, sikeres. Ha valaki családot akar és alapít is, sikeres. Ha valaki jó ember akar lenni, és tesz is érte, akkor sikeres.

2020. máj. 2. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az élet célja az amit mindenki egységesen


és egyenlően képes elérni.

2020. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! :)


Hát, ez a dolog tényleg elég szubjektív.

Igaziból én azért aggódok, mert még nem sikerült eldöntenem, hogy mit is szeretnék az életben...

Vagyis jobban mondva lehetetlen álmokat kergetek.

De ezek szerint ha valakinek csak lehetetlen céljai vannak, amiket nem sikerül megvalósítania, akkor ő már nem is lehet sikeres?


Talán jobb lesz, ha elérhető vágyakat keresek.


Utolsó válaszoló:

Pontosan mit értesz ez alatt?

Szerintem nincsen olyan dolog, amit mindenki ugyanúgy és ugyanolyan esélyekkel tudna megvalósítani...


Még mindig sok mindent nem értek, de nagyon köszönöm a válaszaitokat! :)

Ismét repkedtek a zöld kezek mindenfelé!

2020. máj. 3. 00:25
 8/8 anonim ***** válasza:

"Ültettél fákat, neveltél embervirágot,


Próbáltad jobbra bírni a világot.


Ha kiáltott a baj, siettél, hogy szűnjön,


Saját fájdalmad, mindig kisebbnek tűnjön.



Emberi szívekhez építettél utat,


Lelkeddel kövezted ki rajta a hidat.


Dolgoztál értelmes, emberibb életért,


Pihenj most egy kissé csupán, ÖNMAGADÉRT!"

Valahogy a kérdésről ez az idézet ugrott be, számomra ilyesmi teszi a sikeres embert és erre törekszem én is.

2022. dec. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!