Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok erről?

Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek az olyan emberekről akik egy konkrét szó helyett, mondjuk egy egész kifejezést használ . Pl: Oké helyett azt mondja hogy úgy vélem teljesen egyetértünk. Ti nem találjátok furának ezeket ?
2020. máj. 4. 04:24
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

Fura az, aki nem tud értelmesen és helyesen a saját anyanyelvén beszélni és írni.

Mi a problémád azzal, ha valaki választékosan fejezi ki magát és nem rövid tőmondatokban?

Inkább a te gondolkodásod a fura!

2020. máj. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kontextustol függ.


Olyat tudok csak elkepzelni ahol ez helytàllna magànban(azaz nem szakmai cseveges)ahol valahol fenyegetnek is mintha lenne egy olyan sugallata hogy akkor tartsam is magam hozzà különben bajok lesznek.


Ez nem egyenlö szerintem egy sima okéval.


Ha vki meg rendszeresen hasznalnà mindenre gondolom szava jarasa az meg lehet poen is lenne ha öt nem farasztja mindig ezt végig pötyögni 3 karakter helyett.


Anno németben nekünk volt hogy az igen helyett poenkodtunk azzal, hogy elnyujtva mondjuk, pooontosan :)(geeenaaau)


A kontextus nem mindegy tenyleg.

2020. máj. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is a kontextustól függ. Amikor megtehetem én is szépen, választékosan igyekszem kifejezni magamat, de ha tudom, hogy adott helyzetben csak a másik fél idejét rabolnám, akkor tudok nagyon tömör is lenni. Írásos kommunikációban van 2 saját elvem:

1. ha fontos személynek írok, akkor legyek olyan tömör amennyire lehetséges, de legyen meg minden fontos infó és maradjon értelmes a mondanivaló.

2. Igyekszem mindig olyan stílusban válaszonlni, ahogy nekem írnak: ha valaki nagyon tömör és nagyon tahó akkor én is úgy válaszolok (ilyenkor mindig észre veszik magukat és legközelebb már köszönnnek, normálisabban írnak), ha pedig kedvesen ír valaki én is úgy válaszolok.


Eddig bevált.

2020. máj. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit fura ha valaki egy egész mondatot mond egy rövidítés helyett de meg lehet ezt is szokni.Engem nem zavar bár lehet hogy egy idő után idegesítene.
2020. máj. 4. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!