Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire késő 26 évesen...

Mennyire késő 26 évesen elkezdeni művelődni? Jár más is hasonló cipőben?

Figyelt kérdés

Ha belegondolok, hogy ha pl. tíz évvel korábban elkezdtem, mennyire máshol tartanék...mind munka, mind barátok, párkapcsolat, családi kapcsolatok terén.

Nagyon beszűkült érdeklődési köröm volt. Úgy értve, hogy felszínesen érdekelt néhány dolog, de sosem olyan mélyen, hogy beleássam magam, így nem sok mindenhez tudtam érdemben hozzászólni a beszélgetések folyamán.

Két hete érett meg bennem, hogy ezen változtatnom kell.Azóta nap mint nap igyekszem ,,fejleszteni" magam és tájékozódni olyan témákban, amiknél rájöttem, hogy valójában mégis érdekelnek annyira, hogy elmélyedjek bennük és elsősorban magam miatt, mert tényleg tudni akarom. Jelenleg másodlagos, hogy esetleg jó beszélgetőpartnerré válhatok. Igyekszem a sorozatfüggőségemet is magam mögött hagyni, rengeteg időmet vette el.


Mennyire vagyok megkésve szerintetek?

Hogy miért nem tudtam így érezni évekkel korábban...


2020. máj. 5. 20:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sose késő tanulni
2020. máj. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy vagy elkésve, tanulni, érdeklődni sosem késő.
2020. máj. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem tok jo hogy ilyen elhatarozasra jutottal, egyaltalan nem keso. keresd meg hogy mi az ami erdekel teged, es abba asd bele magad, jarj szinhazba, kiallitasokra, olvass sokat.
2020. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyám is sorozatfüggő! Próbálom lebeszélni de vagy 6-7 sorozatot néz :D


Én mindig érdeklődő voltam sokat olvastam politikát, tudományt, filozófiát, költészetet ezt tanácsolom neked is. Ezekből meg tudod ítélni milyen a világképed merre tolódik el. Karl Marx vagy Aquinói Szent Tamás filozófiája áll közel hozzád. Ez alapján tudsz szavazni (is).


Sose késő tanulni!!! Csak légy türelmes és olvass sokat!


24 F

2020. máj. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem késő! Pár évvel vagyok fiatalabb nálad, hasonló cipőben jártam sokáig. Rosszul használtam fel az időmet. Aztán elkezdtem tanulni csak úgy saját kedvtelésből. Kezdetben nagyon butának éreztem magam, amiért még középiskolás könyvek is fejtörést tudtak okozni. :D Azokhoz képest, akik egyetemet végeztek, meg mindig kevésnek érzem magam, de legalább nem törődtem bele, hogy nem tanultam tovább és van igényem fejleszteni magam.

Sok sikert és kitartást kívánok neked! :)

2020. máj. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egész élet tanulásról szól. Folyamatos tanulásról. Az általános tájékozottság nagyon jó dolog 🙂


Javaslom is, hogy facebookon iratkozz le az áltsulis iskolatársakról, akik amúgy se érdekelnek, helyette kövess híroldalakat is (figyelj, hogy minden polikai oldal jelen legyen, mert nagyon gyászosak abban a témában), illetve mindenféle tudományos oldalat érdemes bekövetni.

Illetve mindent meg kell kérdőjelezni, mindennek utána kell nézni (google, wikipédia, stb (bár ez néha hazug, hiszen bárki szerkesztheti))


A sorozatokat pedig nézd 1,2-es sebességgel, és akkor még unalmasnak sem unalmas annyira (csak tudja a lejátszó vissza pitch-elni a hangot normál magasságúra. VLC tudja), cserbe egy rakat időt megspórolsz

2020. máj. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért a sorozatokat sem kell elhagyni, ugyanis nagyon sok a popkultúra része. Ahogyan századokkal ezelőtt az értelmiségi réteg a színházról, az operáról, a koncertekről beszélt, úgy sok sorozat és film mára betölti ugyanezt a szerepet.


Persze nem a Betti a csúnyalányra és a Fatmagülre gondolok, hanem a Black Mirror-ra, a Trónok harcára, a House of Cards-ra, a South Parkra, Scorsese és Tarantino filmekre. Egyes Black Mirror epizódok alapján még vitaesteket is szoktak szervezni.

2020. máj. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
SOSE KÉSŐ
2020. máj. 16. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!