Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire űztök hasonló szakmát...

Mennyire űztök hasonló szakmát mint a szüleitek?

Figyelt kérdés
Annak idején amikor eldöntöttétek, hogy mégis milyen irányba mentek tovább, mennyire gyakorolt rátok hatást, hogy szüleitek ilyen irányban dolgoztak-e vagy nem?
2020. ápr. 14. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Semennyire.

A szüleim humán területen dolgoztak elég jó pozicióban, és meg mérnök lettem.

2020. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Metionin ***** válasza:
100%
Semennyire. Hatást annyit gyakorolt, hogy én "jobb" munkát akartam.
2020. ápr. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyan azt dolgozom mint apam regen es ugyan olyan szakmaink is vannak. De csak a veletlen hozta igy. :D
2020. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szintén semennyire.

Se az elvégzett OKJ-s szakmáim nem hasonlítanak az ő munkájukhoz, se pedig a jelenlegi, tényleges munkám. Eléggé más érdekeltségű vagyok, mint ők.


26/F

2020. ápr. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Semennyire.


Anyum áruházban személy- és vagyonőr, már amikor épp az és nem közmunkázik. Kb 10 éve meg nem tudom, mi volt. Nem ő nevelt szerencsére.


Apum majdnem egész életében vezetett valamit: taxi, villamos, furgon, teherautó, szippantóskocsi.

Úgy látom rajta, szeret vezetni, ugyanakkor nem bánta volna, ha nyugalmasabb, biztonságosabb karrierje lett volna. Ezért igyekezett tenni is, de nem úgy alakult sajnos.


Én meg elvileg szoftverfejlesztő féle vagyok.

Mindigis szellemi munkát szerettem volna, bár nem 100%-ban irodait.


Hatást maximum annyiban gyakorolt rám, mint Metionin esetében is.

2020. ápr. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semennyire.
2020. ápr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem bölcsész beállítottságom van, a szüleim reálosak (mérnök és orvos)... anyukám "finoman" próbált a reálos irányba terelni, mert ott több a hiányszakma meg jobban lehet keresni. 11.-ben átmentem az ilyen jellegű "tanácsok" miatt matekfaktra... nem ment rosszul, de nem éreztem ott jól magam, konkrétan lebetegedtem, ilyen pszichoszomatikus jellegű tünetekkel.


Még az egyetemválasztásnál is próbált győzködni, hogy legalább egy gyógyszerészetet próbáljak meg (úgy, hogy allergiás vagyok egy csomó mindenre :D)... de végül a sarkamra álltam, és csak bölcsészszakokat jelöltem meg - jobban mondva 2 anglisztikát meg egy kommunikációt. Nyelvszakra mentem, és nem bántam meg.


Most egy multicégnél dolgozom ügyfélkoordinátor-projektmenedzser hibrid munkát. Ez is eléggé távol áll a munkájuktól, de gyakorlatibb munka, mint amire számítottam friss egyetemistaként, de nem bánom.

2020. ápr. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A családom majdhogynem híres a kézügyességéről, de mindig arra neveltek, hogy ez legyen egy hobbi és ha van eszem, kérjek azért pénzt, jobban járok.


Tulajdonképpen kiélem a kreativitásom a szakmámban (szoftverfejlesztő vagyok), de elég messze esett az alma a fájától. Anyukám szabászaton dolgozik, apukám antik házakat restaurál, nővérem festményeket készít. Én vagyok az első diplomás a családban, de nagyon sok olyan hobbiprojektem van, amihez a szüleimtől hoztam a tudást. Rengeteg ruhát varrtam és alakítottam át magamnak, a robotikával némileg ötvözve a művészetet, sok kisebb kütyüt készítettem már itthon. Tudok kötni, horgolni, élethűen rajzolok, készítettem szobrokat, maketteket is. De nem fogok belőlük meggazdagodni. :D

2020. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Semennyire. Anyukám felszolgáló volt mindig, apukám sofőr. Én projekt manager vagyok egy multinál 9 éve, szeretem.
2020. ápr. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Anyáméval nagyon hasonló, szociális terület.
2020. ápr. 15. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!