Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elöszőr tényleg mindenki...

Elöszőr tényleg mindenki magából indul ki?

Figyelt kérdés

Mármint ...értem ezt negatív és pozitív "beszólásra" a másik felé.

Tényleg projekció ?


2020. máj. 7. 11:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Én 90%-ban magamból indulok ki.

Pl. ne csináld mert én is úgy jártam hogy...

Persze lehet mondani h igen az te vagy.

2020. máj. 7. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ez hülyeség. Az ember nem magából, hanem a saját tapasztalataiból indul ki.
2020. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
50%
Úgy gondolom, hogy igazad van, habár ezen még nem gondolkodtam. Igen, alighanem a legtöbb ember magából indul ki.
2020. máj. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a tapasztalataiból. Én sem vagyok hülye, megfigyelek mintázatokat a környezetemben. És ha egy újabb ember beleillik abba látszólag, akkor hajlamos vagyok azt mondani, amit ott is láttam következményként vagy okként.
2020. máj. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt úgy kell érteni, hogy nem konkrétan magából, a saját "személyiségéből" hanem a saját világából indul ki. És ez igaz is, mert mindenki a saját világnézetén, tapasztalatain és erkölcsi normáin keresztül látja a körülötte történő eseményeket. Ezért van az, hogy ugyan azt a helyzetet lehet nagyon másképpen is látni, értelmezni.
2020. máj. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat !

Annyit még szeretnék kérdezni,ami ki marad...

Volt szerencsém a napokban szem és fül tanuja lenni egy beszélgetésnek,a hölgy nagyon normálisan állt a dolgokhoz,de a másik személy nagyon primitív megnyilvánulásokkal illette a hölgyet,meg szólta ő ez meg az .

Ezért is kérdezem ,hogy ez projekció ,mindenki magából indul ki ,a megnyilvánulásai a másik felé .

2020. máj. 7. 12:10
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Mivel reflexből a saját fejeddel gondolkodsz, ezért igen, magából, a tapasztalataiból, az általa látottakból, hallottakból. Amit nem ismersz, amiről nincs információd, nem tudod, hol keresd, abból nem tudsz kiindulni.
2020. máj. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
71%

Abszolút. Részben önmagunkból, részben pedig a saját tapasztalatainkből, világnézetünkből vagyunk hajlamosak kiindulni. Rendszeresen megkapom viták során én is, hogy "Rendben, de ez te vagy, az átlagos ember nem így gondolkodik".


Valamelyik nap egy barátom írta, hogy matchelt tinderen egy csávóval és tökre tetszik neki, de utólag látta, hogy szlovák és szerinte valószínűleg rasszista valamelyest a magyarok felé. Én kb felröhögtem a gondolaton, hogy egy Közép-európai országban értelmes huszonévesek rasszisták legyenek valamelyik szomszédos népség irányába, mert főként liberális emberkekel veszem körbe magam az életem során, de aztán rákérdeztem egy felvidéki barátomnál, aki elmesélte, hogy a magyarellenesség nagyon erős volt a 90-es években Szlovákiában, és bár mindenképp van javulás e téren, még van min dolgozni. Át kellett gondolnom a dolgot és elfogadni már megint, hogy nem mindenki akkora libsi mint én. (Azt persze a mai napig nem tudjuk, hogy a tinderes csávó tényleg rasszista volt-e.)


24/F

2020. máj. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Nem, és ez a "mindenki magából indul ki" beszólás az egyik legidegesítőbb számomra, amivel sajnos gyakran találkozok.
2020. máj. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

De ha valaki egy bunkó módon keresi a társaságodat,és te normálisan ,ember módjára el magyarázod neki,hogy te ezt nem vagy hajlandó tolerálni,utána el kezd fröcsögni,mindennek le hordani ok nélkül akkor azt mire vélje az ember?


Ez csak egy példa.

2020. máj. 7. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!