Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elöszőr tényleg mindenki...

Elöszőr tényleg mindenki magából indul ki?

Figyelt kérdés

Mármint ...értem ezt negatív és pozitív "beszólásra" a másik felé.

Tényleg projekció ?


2020. máj. 7. 11:35
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

2-esnek adok igazat, szó szerint így gondolom én is.

Bírom ezt a "mindenki magából indul ki" dumát, de nálam pl. egyáltalán nem igaz. Sokszor valaminek a negatív előrevetítése nem azért jön ki belőlem, mert én is olyan vagyok/olyan lennék. De: Mivel mindig nők között dolgoztam, és ugye sokat kiteregetik a családi dolgaikat, aztán itthon dolgozom, itt is az ügyfelek elmondanak kérdezés nélkül is sok mindent, ezért sokszor előre megmondom, mi és hogyan fog történni, ha valakinek hasonló gondja/döntenivalója van.

Nem is tudom, ezt a "magából indul ki" dolgot hogyan kell érteni a gyakorlatban: Tehát, ha valaki elmondja az élethelyzetét, én pedig azt mondom, jól vigyázz, ne így tedd, mert átvernek csúnyán, akkor az azt jelenti, hogy azért mondtam ezt, mert ÉN átverném egy ilyen esetben? Dehogy azért! Csak mert tudom, hogy kb. 15 ismerősöm járt már így.

Szerintem a tapasztalataiból indul ki az ember, sőt mások elmesélt tapasztalataiból is.

2020. máj. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!