Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit jelent az, hogy mindenki...

Mit jelent az, hogy mindenki magábol indul ki?

Figyelt kérdés

2016. júl. 17. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Ugyanazt, amit a "Ki mint él, úgy ítél."

Másban ugyanazokat a hibákat látod meg, amelyek benned is jelen vannak (legalábbis nekem ezt jelenti).

2016. júl. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy valakiről feltételezel valamit, és akkor ezek szerint te is ugyanolyan vagy, de ez szerintem hülyeség.

Ahhoz hogy megértsünk egy helyzetet, még nem kell ugyanolyannak lennünk, elég ha láttunk sok hasonlót az életben.

2016. júl. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ahhoz hogy megértsünk egy helyzetet, még nem kell ugyanolyannak lennünk, elég ha láttunk sok hasonlót az életben."

Vannak pedig páran, akik tényleg csak magukból képesek kiindulni. De lehet módosítani a közmondást azzal is, hogy: Mindenki magából és a környezetéből indul ki.

Ez csak egy fokkal nyitottabb hozzáállás, mint az előző.

2016. júl. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, vannak páran, de nem mindenki. Szerintem azok akik csak magukból képesek kiindulni, alacsonyabb az érzelmi intelligenciájuk. Ahhoz, hogy megértsünk dolgokat, figyelni kell az embereket és a helyzeteket és empátiát is kell gyakorolni. Szép is lenne, ha egy pszichológus, oknyomozó stb. csak úgy tudna értékelni egy esetet, ha előtte már átélte.
2016. júl. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# 4: Ebben teljesen egyetértek veled.
2016. júl. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jellemző visszavágás olyankor, amikor mondanak neked valami negatív kritikát, de te rohadtul nem tudsz rá mit mondani, ezért a hibát elismerése helyett inkább annyit mondasz, hogy "mindenki magából indul ki". Ezzel arra próbálsz utalni, hogy a kritizálóban is megvan ugyan ez a hiba. Ami egyébként lehet igaz is, de szerintem akkor sem szépít a te hibádon semmit.


- Józsi, hát nem jössz segíteni vonatkereket pumpálni? Hát olyan lusta vagy!

- Béla, mindenki magából indul ki!


Szerintem az egyik legocsmányabb szófordulat, a hátamon feláll tőle a szőr, de ez már csak magánvélemény.

2016. júl. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 ,,Ez jellemző visszavágás olyankor, amikor mondanak neked valami negatív kritikát, de te rohadtul nem tudsz rá mit mondani, ezért a hibát elismerése helyett inkább annyit mondasz, hogy "mindenki magából indul ki". Ezzel arra próbálsz utalni, hogy a kritizálóban is megvan ugyan ez a hiba." Teljesen igazad van, sajnos ez van.

Bár szerintem ilyenkor jobb sehogy se reagálni, egyrészt, mert le lehet süllyedni az ő szintjére, másrészt meg mit érsz el vele? Épp az a célja, hogy ingereljen.

2016. júl. 17. 14:25
 8/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem tartom kifejezetten negatívnak. Számomra egyszerűen azt jelenti, hogy a saját tulajdonságaidat feltételezed 'meglenni' a másikban is. Lehet az jó is nem csak rossz. Pl. ha te szívesen segítesz másoknak akkor a másik emberről is feltételezed, hogy ha szükséged van segítségre akkor ő is szívesen segít.
2016. júl. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!