Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják egyesek a cigányo...

Miért hívják egyesek a cigányokat is magyarnak?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy az állampolgársága jogilag magyar, de soha nem láttam még cigányt, aki kikérte volna magának, hogy őt cigánynak nevezték és nem magyarnak. Olyat viszont már igen, aki megsértődött, hogy "lemagyarozták".

Miért nem gondolom, hogy magyar?

Azért, amiért az itt élő kínai vagy más kisebbségi etnikum sem magyar: más nép, teljesen más értékrenddel és szokásokkal, inkább a sajátjaikkal haverkodnak, házasodnak, nem a többségi magyarokkal. Nincs ezzel semmi baj, de akkor ne hívjuk magyarnak.


2020. máj. 8. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Mitől lesz valaki magyar, vagy sem?
2020. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, etnikumról van szó vagy állampolgárságról.
2020. máj. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Ne keverd a két dolgot.

A cigány az egy származási dolog, a magyar meg egy hovatartozás.

2020. máj. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3: a magyarok nem származnak sehonnan? Nem értelek.
2020. máj. 8. 08:47
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
A kinaiakhiz hasonlítani őket elég buta dolog.
2020. máj. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Két féle értelmezése van a nemzet szónak:

1. állampolgárságon alapuló nemzet,

2. kulturális nemzet (itt a kapocs ol. a nyelv, a közös szokások és hagyományok).


Mindkét értelmezésnek van helye, mondjuk a mai globalizált világban ez közel sem egyoldalú kérdés.

2020. máj. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk törvényekről beszélünk, akkor nincs cigány, ha származásról, népcsoporti sajátosságokról akkor igen. Ugyanolyan mint a székely, román, stb.
2020. máj. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
6: nyiklvánvalóan a kulturális különbségre gondolok, mint ahogyan ezt írtam is. Nem az számít szerintem, hogy mi az állampolgársága, hanem hogyan él, milyen a kultúrája, akar-e beilleszkedni a többségi tár5sadalomba, vagy a sajátjai között mozog. Akikről elmondható, hogy integrálódtak és mára magyarok, pl. jászok, kunok. A cigányokról ez a legkevésbé sem mondható el, ezért kell őket külön népként és nem magyarokként kezelni. Szerintem.
2020. máj. 8. 08:56
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha ilyen értelemben használod, akkor ezt mindig tisztázd, és akkor meg fogják érteni.

Csak akkor tedd hozzá: cigány származású, magyar származású, vagy pedig cigány kultúrájú, magyar kultúrájú.

2020. máj. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7%
Azért, mert magyar állampolgárok, és akkor is egy országban kell élned velük, ha nem akarsz. Amúgy pedig leginkább olyanok, amilyenné a társadalom neveli őket. Jelenleg semmilyen identitástudattal nem rendelkeznek. Nincs értelmezhető történelmük, nincs nyelvük, a kultúrájuk elveszett. Teljesen identitásukat vesztett népcsoportról van szó. A magyarokhoz állnak legközelebb. Már csak be kéne fogadni őket.
2020. máj. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!