Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Népszokások » Ti a magyarországi cigányokat,...

Ti a magyarországi cigányokat, ugyanúgy magyarnak tartjátok?

Figyelt kérdés

Ha igen ,miért?

Ha nem,miért?


2016. jún. 29. 16:38
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
63%
magyarnak tartom oket, de nyilvan tisztaban vagyok vele, hogy kisebbseghez tartoznak. ( kb mint ahogy a svabokat, nemeteket, szekelyeket es mindenfele mas egyeb kisebbsegben elo magyarorszagon eloket is magyarnak tartom). Maskulonben meg mar ugy sincs olyan , hogy szin magyar.... :)
2016. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Nem magyar származásúak, nem a magyar kultúra szerint élnek, és ők sem tartják magyarnak magukat.
2016. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Itt születtek, itt nevelkedtek, anyanyelvük a magyar, több száz éve itt élnek az őseik, itt vannak a gyökereik.
2016. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
Amennyiben az anyanyelve magyar, a kultúrája magyar és a magyar öntudata is megvan (egyszerűsítve: kijelenti, hogy ő magyar), akkor igen. Durván mondjuk a cigányság felére mondanám, hogy magyar.
2016. jún. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:
60%
Én annak tartom őket, hiszen magyarok. Itt élnek évszázadok óta a Kárpát-medencében, Magyarországon. Harcoltak ezért az országért mint bárki más. Egyébként is, a Magyar elsősorban földrajzi és kulturális hovatartozást jelent, hiszen hazánk egy nemzetiségi olvasztótégely volt mindig is, és mára szinte mindenkinek van valamilyen nemzetiségi kötődése. Az a fajta magyarkodás ami valamilyen faji felsőbbséget hirdet éppen ezért értelmetlen, képviselői pedig olyan könnyedén pofára eshetnek min anno a Szegedi Csanád.
2016. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%
Nem, régebben magyarnak gondoltam magam, még az általánosban, majd elkerültem középiskolába és onnan tovább, tanulmányaim során szinte letaglózott az a rasszizmus, kiközösítés és gyűlölet, amit velem szemben tanúsítottak minden ok nélkül, ezek után én nem tartom magyam magyarnak (minek is tartanám mikor elmondták, hogy egy alsóbbrendű féreg vagyok, akit ki kellene irtani stb...)
2016. jún. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
*magam
2016. jún. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Tutira le leszek pontozva, mert egy rasszista féreg vagyok, de nem, nem tartom őket magyarnak, mert teljesen más a bőrszínük, a nyelvük, és a kultúrájuk. Azokat, akik beilleszkednek, magyarul beszélnek, és nem tartják a cigány szokásaikat, és ők maguk is inkább magyarnak vallják magukat, magyarnak tartom.
2016. jún. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
36%
Aki magyarnak tartja magát, azt annak tartom én is. Sajnálom, ha cigány magyar honfitársaimat sérelem éri a többségi társadalom részéről. Remélem, minél többen lesznek köztük, akik példát tudnak mutatni a többi cigánynak is, és így végbe tud menni az integráció.
2016. jún. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
És egy magyarországi japánt is magyarnak tartotok? Aki itt született.
2016. jún. 30. 00:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!