Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hívják egyesek a cigányo...

Miért hívják egyesek a cigányokat is magyarnak?

Figyelt kérdés

Én értem, hogy az állampolgársága jogilag magyar, de soha nem láttam még cigányt, aki kikérte volna magának, hogy őt cigánynak nevezték és nem magyarnak. Olyat viszont már igen, aki megsértődött, hogy "lemagyarozták".

Miért nem gondolom, hogy magyar?

Azért, amiért az itt élő kínai vagy más kisebbségi etnikum sem magyar: más nép, teljesen más értékrenddel és szokásokkal, inkább a sajátjaikkal haverkodnak, házasodnak, nem a többségi magyarokkal. Nincs ezzel semmi baj, de akkor ne hívjuk magyarnak.


2020. máj. 8. 08:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"leginkább olyanok, amilyenné a társadalom neveli őket"

Imádom, amikor valaki nagy szabadelvűnek hiszi magát, de közben a legrasszistább szöveget nyomja :D.

Egyébként miben is állnak a magyarokhoz a legközelebb? Kb. annyiban, mint bármely más néphez, ahol megtepedtek és képtelenek voltak több száz év alatt beilleszkedni. Elmondom, kihez állnak legközelebb, Indiához, mivel onnan számaznak.

2020. máj. 8. 11:57
 12/12 anonim ***** válasza:

[link]


Megvenni!

2023. márc. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!