Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akinek nincs Facebookja,...

Akinek nincs Facebookja, Instagramja, az boldogabb ember?

Figyelt kérdés

Több mint egy hónapja leszedtem magam ezekről és mintha kicseréltek volna. Sokkal kevesebb szemétkedéssel találkozom, nem nézem mások tökéletes életet, semmit nem tudok meg az exeimről vagy azokról, akiket utálok, több időm van, könyvet olvasok görgetés helyett. Pedig hatalmas Z generációs social media függő voltam évekig.


Nem ezek az oldalak rosszak amúgy, hanem a rajtuk lévő emberek.


2020. máj. 8. 13:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
Ha nem tudod őket okosan használni, akkor jobb, ha távol tartod magad tőle. Nekem nem voltam ilyen problémáim, kevés időt töltök ezeken, csak azok ismerősök, akik tényleg érdekelnek és ez nincs 50 ember. Nem hasonlítgatom maganm mindenféle instamacákhoz, csak olyan tartalmakat követek, amik érdekesek és hozzáadnak valamit az életemhez, beszélgetek rajta a barátaimmal, néha átpörgetem és ennyi, nem érzem magam kevésbé boldognak tőle. Sehol sem szemétkedtek velem, mert megváltogatom az ismerőseim. Szerintem egyáltalán nem nehéz dolog.
2020. máj. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak ettől függ, nekem mindekttő van, de sosem hasonlítom magam másokhoz, idegenekhez. A Facebookot arra használom, hogy messze lévő barátaimmal, rokonaimmal tartsam a kapcsolatot, az instagram-on meg művészeket követek.


Én akkor vagyok boldogabb, ha nem ezen az oldalon töltöm el minden időmet, de saját tapasztalat, hogy valahogy a stresszkezelésemhez köthető, hogy mindig itt lyukadok ki, és idegen emberek vitáit olvasom.

2020. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2020. máj. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyiket sem használom aktívan, Facebook-on csak az egyetemi csoportok miatt vagyok aktív, Instagram fiókom pedig pár hónapja van, az is csak azért, hogy részt tudják venni egy nyereményjátékban.


Sokáig ennek ellenére nem mondhattam magam boldogabbnak, mint azok az ismerőseim, akik aktívan (azonban nem kirívó mértékben) használták a közösségi oldalakat.

2020. máj. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
1.: Nem minden ember tudja tiniként felmérni, hogy jól vagy rosszul használja e a közösségi médiát. Nekem az természetes volt, hogy akivel egy suliba járok, vagy a haverom haverja, vagy együtt buliztunk, azt bejelölöm, mert akkor az volt a divat az ismerősi körömben, hogy mindenki, akivel találkoztunk az ismerősünk volt és be is követtük. Ahogy követni kezdtem influencereket is, bár nekem ők annyira nem zavaróak, mert tudom, hogy az csak a látszat, meg könnyebb dolguk van, inkább az ismerőseimnél zavart a tökéletes életük. Rossz szokásom volt, hogy kémkedtem, exem új nője minden oldalát lecsekkoltam (és nem egy ilyen volt), szomorkodtam, ideges lettem. Exek is posztolnak, fáj őket látni, ha meg tiltom, akkor majd a haverja vagy a húga posztol róla, akiket elfelejtettem kitörölni. Mondom, ez fiatalabb koromban ilyen volt és nem tudtam, hogy lehet ez másképp. Ilyen a Z generáció nagy része. Te örülj neki, hogy nem és tudod okosan használni, de közel sem olyan egyértelmű mindenkinek a kezdetektől fogva, hogy csak a családját jelölje be, ne posztoljon sokat és ne lépjen be szenny csoportokba, mint hinnéd.
2020. máj. 8. 14:02
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt időszakom mikor egy egész nyarat töltöttem internet nélkül. Sokkal csendesebb, lassabb és nyugodtabb volt minden. Akkor tini voltam és igen, én sem tudtam hogyan érdemes használni ezeket az oldalakat.
2020. máj. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem van de nem használom. És boldog is vagyok , nézd 😀
2020. máj. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Általában akik törlik magukat,függők voltak,és a függőségük legyőzése adhat egy boldogság érzést.

2020. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%

Nem az oldalak a rosszak, hanem a hozzáállás, amivel használja valaki. Valaki visszataszító tartalnat oszt meg? Nem követem tovább. Ha valaki zaklatna? Letiltom. Ha valaki számomra nem érdekes dolgot tedz ki? Tovább pörgetek. Ha valaki negatív kommentet küld nekem? Az ő dolga.


Ha azt lesném, hogy ugye ma is annyi ierősöm van és senki sem törölt meg miért írtak gonosz kommenteket, miétt tesznek ki ocsmány tartalmat, beleőrülnék.


Szerintem túl sok a szabadidőd, azért komplikálod ezt túl.

2020. máj. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem arról beszélek, hogy valaki elsőre, tiniként okosan kell, hogy használja, mert ez teljesen lényegtelen. Elsőre tiniként nekem is volt vagy ezer ismerősöm és minden random félidegent bejelöltem, hatszáz csoportban voltam benne és posztolgattam naponta a baromságokat.. De aztán felnőttem és kinőttem ezt az egészet, letöröltem az ezer ismerősöm 98%-át, kiléptem a felesleges csoportokból és szépen beálltam az okos használatra. A környezetemben élőknek pont ugyanígy zajlott. Akinek meg nem megy és szarul érzi magát miatta, az ne használja, ennyire egyszerű.
2020. máj. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!