Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai 15 évesek...

Szerintetek a mai 15 évesek mennyire érettek?

Figyelt kérdés
Szerintetek mihez kicsik és mihez nem?!

2020. máj. 10. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Kevès bennük a türelem, a felelőssèg èrzet. Ha beütne ujra a vilàgi csōd , akkor nem fogjàk a dolgokat a munkàt megoldani.
2020. máj. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik nagyon érettek, de a többség nem az. Hiába hisztiznek meg állítják váltig az ellenkezőjét, mert az ugye menő. Én is borzasztó felnőttnek éreztem magam annyi idősen, de visszagondolva nevetségesen gyerek voltam még (pedig most sem vagyok még évtizedekkel öregebb).
2020. máj. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ugyanannyira, mint az én korosztályom volt. Meg kell várni, hogy miből lesz a cserebogár, nem ítéletet mondani és temetni őket (ahogy velem is tették). Sokat változnak, de az a hülye, aki dedósként kezeli őket.


24N

2020. máj. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Valóban nem túl felelősségteljesek, de lehet, hogy ez azért van, mert még nincs annyi élettapasztalatuk, mint egy 25-35 évesnek. Tinikről beszélünk, akiknek nem kell családot eltartani, számlákat befizetni és napi szinten főzni. Majd ha kikerülnek a nagyvilágba, maguktól megtapasztalják, hogyan vállaljanak felelősséget.

Nekem is van egy 15, lassan 16 éves fiam. Sok döntésével nem értek egyet, próbálok segíteni. Próbálom az ő szemszögéből is meglátni a dolgokat. Meghallgatom a véleményét és próbálunk jól dönteni, kompromisszumokat találni.

Szerintem sok mindenhez elég idős már. Nem kötelező minden programban résztvenni, de azért minden alól ne húzza ki magát. Tud segíteni a házimunkában, vásárlásban. Ha pl. melóból felhívom, hogy mosson egy adagot, nem okoz neki gondot. Mivel ő is normálisan áll hozzá ezekhez a dolgokhoz, mindig figyelembe veszem a kéréseit.

2020. máj. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Gyerekekről beszélünk, könyörgöm. Semennyire se érettek. A tanuláson, (diákmunkán) a bulizáson, szórakozáson, házimunkán kívül semmihez se kell, hogy értsenek, mert nem feladatuk.

Majd idővel fokozatosan beletanulnak mindenbe.


Ne akarjanak korán felnőni. Élvezzék ki, míg gondatlan az életük.

2020. máj. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem értem miért lett az ötös válaszoló lepontozva, szerintem teljesen igaza van.

Egyébként én nem igazán tudok nyilatkozni a kérdésről, mert egy 15 évessel se tartom a kapcsolatot.

2020. máj. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
8%
Hogy mennyire érettek? Semennyire. Inni, cigizni, szexelni azt tudnak, de attól még legtöbbjüknek annyi esze sincs mint egy gibbonnak.
2020. máj. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez változó, bár többségükben tényleg nem túl felelősségteljesek, érettek és értelmesek, de azért vannak kivételek. Nem kellene általánosítani az egész korosztályt, mert ahogy mondtam ez teljesen változó szerintem. Bár mondhatjátok hogy ezt biztos azért mondom mert én ennyi idős vagyok.
2021. máj. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!