Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy méregdrága autó milyen...

Egy méregdrága autó milyen reakciókat vált ki Magyarországon?

Figyelt kérdés

1, Alpine a110, BMW M4, Ford Mustang, Porsche 911 (20-40 milla)

2, Ferrari GTC4 lusso, Lamborghini Huracan

(50-100 milla)

3, Bugatti Chiron , Koenigsegg, veterán esetleg (Mercedes 300 sl)

(100+ millio)



A 3. kategóriánál menetkozben szednek ki a kocsiból mondjuk vidéken kistúlzással? 😂


Akinek van picit hivalkodóbb, ha nem is méregdrága autója, vagy van erről valami tapasztalata érdekelne. Vannak beszólások, morcos szemek? Félted az autót leparkolsz valahova? Milyen reakciókat kap egy ilyen autó tulajdonosa?



2020. máj. 10. 18:29
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Bugattit egyedül USA-ban ismerik igazán, ott is csak a zene miatt(I woke up in a new Bugatti). :DDD
2020. jún. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Nekem egy feltűnő színű és makulátlan állapotú Porsche 911 Carrerám van. Nem a legújabb modell, de még a márkatársak körében is elismert.

Én eddig morcos tekintetet nem kaptam, inkább afféle "hüvejkujjas lájkolások" vagy "szép autó" beszólások vannak. Félteni természetesen féltem és vigyázok rá, mert bár teljesen legálisan és mindenhol felvállalható módon jutottam hozzá, azért ez nekem is nagy falat volt megvenni. Nálam nem sznobizmus, hanem gyermeki lelkesedéssel átszőtt hobbista megszállottság van, mint a legtöbb ilyen autó gazdájánál. Tehát nagyon zsúfolt forgalomba és parkolóba nem megyek vele. A belvárost kerülöm. Imádok vele vidéki, kanyargós utakon akár tempósan közlekedni, akár krúzolni.


Annyi sznobéria, vagy inkább tartás van azért bennem, hogyha netán olyan emberrel találkoznék, aki frusztrált, irigy, rosszindulatú, akkor az értésére adnám, hogy rohadtul nem érdekel a nyomorultsága. De hálistennek a barátaim és a kollégáim - még azok is, akiknek nem tellene ilyenre - elfogadják és megértenek engemet. A többi meg nem számít.

2023. aug. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Attól függ....


Ha valaki - törvényesen - keres havi 10 milliót (kevesen vannak....), miért ne tehetné meg, hogy kigyűjti a 40 - 50 millás autó árát és megveszi?


Kinek mi a f@sz köze van hozzá?


Inkább az lenne az elgondolkodtató, hogy valaki a részletre veszi meg az ilyen autót.... annak - vélhetően - sem valódi szüksége nincs rá és igazából pénze se lenne rá, de mégis kell, mert státusz-szimbólum.


Rendszeresen szoktam autópályán - sebességhatárokat betartva - közlekedni a saját - átlagosnak mondható - autómmal (Mazda CX - 3).


Csak azok előznek meg (és villognak le) akik nagyságrendekkel jobb (de inkább drágább) autókkal közlekednek (Audi A6, Skoda Octavia, BMW X6....etc), viszont, közvetlenül az előzés után beállnak elém és ugyanazzal a sebességgel mennek előttem, mint én....nem gyorsítanak.


egyszer volt olyan, hogy kb. 140 km - es tempónál (autópályán) egy A3 Audi megelőzött és kb. 40 méterrel később lehajtott a benzinkútra tankolni....


Akinek az átlagosnál drágább autója van, az - valamiért - úgy gondolja, hogy rá bizonyos közlekedési szabályok (pl. sebességhatár) nem vagy nem igazán vonatkoznak.

2023. szept. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!