Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon milyen beosztás...

Magyarországon milyen beosztásban/szektorban dolgozó emberek engedhetnek meg maguknak ilyen autót?

Figyelt kérdés

AMG GT C Roadster (65-70 millió):

[link]

Ma láttam egy ilyet Debrecenben (ami szinte csak egy nagy falu Bp.-hez képest), amivel egy 30-as pali száguldozott és elgondolkoztam azon, hogy vajon egy embernek milyen kompetenciákkal kell rendelkeznie és fiatalkorától kezdve hogyan kellene menedzselnie az életét, hogy egy ilyen autót tudjon vásárolni 30-as éveire. Múltkor egy Maseratit láttam, olykor pedig egy-egy Porsche-t és akkor a kevésbé feltűnő, de szintén méregdrága S Mercikről meg 7-es BMW-kről még nem is beszéltem. Mindezt egy 200 ezres városban úgy, hogy alig járok el otthonról, tehát nem is látom, hogy milyen más nagy értékű autókkal közlekednek még a gazdagok. És akkor ott van még a többi nagyváros meg persze Budapest is. Honnan van a gazdag embereknek ennyi pénze?



2018. aug. 8. 22:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom. De nekem még akkor sem lesz ennyim soha ha egész életembe szarrá fogom magam dolgozni. Ennyit erről.
2018. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Örökölhette.

Kimehetett dolgozni külföldre.

Bitcoin milliomos.

Volt egy jó telkük, és eladták sok év után.

Nem Debreceni volt.

Kölcsön autó volt, egy 60 éves brókertől.

Bérelte egy ilyen autókat kölcsönző cégtől pár tízezer forintért.

Kifutó fiú volt és lemosatni vitte.

Férfi prostituált.

Drog díler.

Lányokat futtat Svájcban.

Autókereskedése van és elvitte egy próbakörre csajozni.

Külföldi ember aki itt él.

Internetes cége van.

Bróker Marcsi unokaöccse.

Fideszes rokon, akinek jól sikerülnek a pályázatok és EU pénzből összejött.

Tőzsdézett, jól megforgatta.

Nyert a lottón.

Tartoztak neki és egy autót kapott a pénz helyett.

Végső stádiumos rákos és eladta mindenét, majd az utolsó két hétre vett egy ilyen autót.


Hidd el, bármi lehet. Az élet roh@dtul kiszámíthatatlan.

2018. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Debrecen/Nyíregyháza :) Van ott elvétve egy-két tökös pilóta erős kocsikkal, még két éve Debrecenből kifelé egy Panamera S előzött ki, akkor motorral voltam, utána mentem onnantól fél óráig kergetőztünk, de ahogy a forgalom engedte, a sarkamban volt, azóta már kiderítettem hogy kiről volt szó, és főként mezőgazdasággal foglalkozik vállalkozásban, bár 40-en felül van már, gondolom örökölte családi ágon a céget.


Vállalkozáson kívül kétlem hogy akár egy gyárigazgató, direkt venne sportautókat, amikor ott a családja, gyerekei. Nekik elég egy "egyszerű" Audi Q osztály vagy Merciből az ML


A Szikszói Hellnek vannak durva autói pl Aventador, de persze vagy a cég nevén, esetleg lízingelik, bár olyan profitból nem elképzelhetetlen hogy meg is veszik őket.



Nem kizárt az sem hogy kijátsszák a dolgokat, adót stb, abból meg arra futja amit csak el lehet képzelni.

Ráadásul ahol ilyen autó van, ott a városukban is a legjobb környéken áll a ház, ahol én lakom az erdő legtetején csak 3 ingatlan van amiből most egy eladó 90-100millió forintért, a legalsó szint medencés szaunás hely, fent a nappali és a szobák és tárgyaló.

2018. aug. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok vidéki nagyban gazdálkodónak is simán lehet ennyi pénze. Annak idején még az elmúlt rendszerben meggazdagodott, pl. vidéken sokan új hizlaltak disznókat, hogy a tsz-ből lopták hozzá a tápot.

Aztán a rendszerváltás idején az évtizedekkel ezelőtt államosított földeket vissza lehetett kapni. Volt pénz a tsz-ből, föld is, beruháztak, onanntól már egyre csak dőlt a pénz. Sok ilyen gazdának van 4-5 traktora, egyéb munkagépek, kombájn, meg tudom is én mi minden, hát hogyne telne nekik egy ilyen járgányra is.

2018. aug. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pl. Gyárfás Tamás is elég gazdag.

Sok gazdag vállalkozó van az országban. Annak idején valahogy megcsinálták a szerencséjüket. Vagy szerencséjük volt, vagy trükköztek, vagy mindkettő.

2018. aug. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Például egy relatív nagyobb 1-2 milliárdos nagyságrendű építkezésen van egy kivitelező cégnek 100-200 millió tiszta nyeresége. Ha egyszerre fut 2-3 ilyen projekt, akkor fél-egy milliárd tiszta nyereség évente.


Ehhez kell 25-30 alkalmazott, akik megkapják a havi kis pénzüket, meg valami aprót karácsonykor és termelik a pénzt. Meg kell kiépült kapcsolati, vállalkozói kör.


És itt van szerencséje annak, aki bele születik, megcsinálták neki a céget, "helyet" a vezetőségben és soha gondja nem lesz az életben. Persze van aki nem tud ezzel sem élni.

2018. aug. 8. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm testvére könyvelő. Valahogy régebben alapított egy könyvelőcéget. Nem tudom hogy, nem értek hozzá, úgy értem, hogy nem tudom egy ilyen cégalapításhoz vajon sok pénz kell-e vagy nem annyira. Mindegy, akárhogy is van, vannak alkalmazottai ugyebár, szintén könyvelők. Ha nem él nagylábon az illető cégvezető, félre tud tenni 1,5 milliót havonta, még többet is talán. Mert a gyereke már nagy, nem kell eltartani. Tehát ez a nő 4 éven belül vehet magának egy ilyen autót, ha akar. Még hamarabb is, mert nyilván tudja, hogyan kell megforgatni a pénzt, mibe kell befektetni, hogy jó kis hasznot termeljen.
2018. aug. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Politikus
2018. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 veterán vas ***** válasza:

Kérdező!

Bizonyára Te sem örülnél, ha egy vadidegen rákérdezne, hogy honnan van pénzed autóra, lakásra, öltönyre, karórára, barátnőre, kutyára, stb.

Akkor Te milyen alapon kíváncsiskodsz?

2018. aug. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9

Mert ezek olyan dolgok amik egy dolgozó, egyszerű ember életébe beleférnek, viszont a több tíz milliós autók közel sem megérthető kategória, ami kíváncsiságot szül.

2018. aug. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!