Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen a karantén? Nektek...

Melus Pelus kérdése:

Milyen a karantén? Nektek tetszik vagy inkább a régi kerékvágást szerettétek jobban?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok :)
2020. máj. 12. 12:35
A kérdező szavazást indított:
Nagyon tetszik a karantén!
Többnyire jó.
Többnyire nem szeretem. Vannak benne előnyös dolgok de amugy nem.
UTÁLOM ÉS KI NEM ÁLLHATOM!!! Alig várom, hogy vége legyen.
69 szavazat
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%

Attól függ, csak saját magamat "kell" nézni, vagy a világot?

A saját magam részéről imádom, és a saját életemben bekövetkezett változások (home office, több itthoni lét hétvégéken is, maszkviselés) jó lenne ha akár örökké tartanának, nagyon élvezem. Sokkal jobb mint amúgy.

Világszinten nem tetszik, hogy járvány és válság van természetesen, valamint tudom hogy nem mindenkinek élmény az otthonlét.

2020. máj. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Barackoshányás ***** válasza:
70%
Tetszik, de a családdal töltött idő levon az élvezeti értékéből
2020. máj. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
80%

Én nem látom semmi előnyét.

Nem lehet barátokkal, családdal találkozni. Nincs semmi baráti, családi összejövetel. Nincsenek kulturális események, pl. én nagyon szeretek színházba járni.

Most már lehet, de eddig nem lehetett még egy cukrászdába se elmenni.

Egyébként szeretek otthon lenni. Nem szoktam unatkozni sem. De az emberi kapcsolatok, az új élmények hiányoznak/hiányoztak.

2020. máj. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
94%

Az otthonlét alatt rá kellett döbbennem, hogy még annál is magamnak valóbb, introvertáltabb vagyok, mint azt bármikor is hittem magamról.

KELL a 8 óra alvás, KELL a heti 3 órányi sport, nem bírom a rohanást, egy átlagos héten (munka+suli+tömegközlekedés) irtózatosan túl sok számomra az emberi kontakt.

Szeretem, hogy több időm van magamra és azt is, hogy 5 perc pihenőket locsolásra, mosogatásra fordítok, 15 perceket meg már néhány tornagyakorlatra.


Beülős helyeken kívül amúgy se jártam sehova, bár ezen majd nem árt változtatnom.



Összességében: nekem olyan nehéz lesz visszaszokni, mint az átlagnak maga a mostani helyzet.


A hétköznapokban a rohanás, a tömeg, a sok emberek között lét, a kevés alvás teljesen kiéget. Ez a baráti kapcsolatok rovására megy. Egész egyszerűen nem szokott erőm lenni élmények szervezésére, hanem csak azt várom, mikor aludhatok végre eleget és mikor lesz végre egy napom, amikor nem látok embert!


A jelen időszak kis pihenőt jelentett, annak ellenére, hogy meló is van és rengeteg tanulás is.


Visszatérés után egy új egyensúly megteremtése a cél. Kérdés, hogyan...

2020. máj. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Több szabadidő, kevesebb kontakt az emberekkel. Nekem jobbá tette az életem, viszont azokat sajnálom, akik emiatt elszakadtak a szeretteiktől.
2020. máj. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
91%

Összeségében nem tetszik.

Viszont az jó benne, hogy sokkal kevesebb ember van az utcákon, megállókban, tömegközlekedési eszközökön.

2020. máj. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
75%
Én rájöttem, hogy amit mások karanténnak hívnak, nekem az az életem 😂
2020. máj. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Örülök hogy a többségeteknek tetszik a jelenlegi helyzet! :D

Én mit mondjak... utálom.😅

De lelkesítő látni, hogy aki azt írta, hogy nem igazán szereti az is megtalálja a pozitív oldalát!:D

2020. máj. 12. 14:12
 9/28 A kérdező kommentje:
Várom a további válaszokat!🙂🙂🙂
2020. máj. 12. 14:13
 10/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem szeretem, hogy sokan nem érzik jól magukat ebben a helyzetben. Azért, mert nekem ez a világom, másoknak még nem kellene szenvedniük! Ami a személyemet is érintő kellemetlen dolog, az a rengeteg fertőtlenítő szer kézbe masszírozása és szagolása. Az érintett helyeken esedékes maszk viselés közös érdeke mindenkinek, akivel egy környezetbe kényszerülök, - elviselhető. Nekem annyit változott az életem - a járvány által, - hogy nem tömegközlekedéssel vesződöm NAPI HÁROM ÓRÁT (17 km távlatában), hanem visznek-hoznak a munkahely viszonylatában. Ez plusz költség, igaz, de emberi körülmények között közlekedem, - nem kell a sok hangoskodó, ápolatlan, tüdőbeteg, kivagyi embert kerülgetnem az olykor bokáig érő fekáliában és kevesebb eséllyel találnak is rá a csontvázamra egy hétvégi menetrend alkalmával valamelyik megállóban.
2020. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!