Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a kijelentés helyes és igaz?

Ez a kijelentés helyes és igaz?

Figyelt kérdés

Szóval van négy ember az osztalybol és a születési dátumaik

Zsofi: okt. 9.

Hanna: okt. 9.


Levi: július 16.

Peti: július 16.


Ezeket a tényeket figyelembe véve értelmes és helyes-e az a kijelentés, hogy "az osztályból van 4 ember, akiknek van egy emberük az osztályból, aki ugyanazon a napon született, mint ők"? Ez a mondat így helyes? Mert barátnőmmel ezen vitázunk egy ideje,mert szerintem helyes, szerinte nem, és mondtam, hogy jó, akkor kiirom ide, es majd meglatjuk. Kinek van igaza? 😂



2020. máj. 6. 23:45
 1/7 anonim válasza:
Szerintem ahhoz mind a 4-nek ugyanazon a napon kellett volna születnie.
2020. máj. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De vegulis nem feltétlenül, mert Zsófinak ott van Hanna, Hannanak Zsófi, hogy Levinek Peti, és Petinek Levi, aki ugyanazon a napon született, mint ő. Szóval mindenkinek van valakije, aki ugyanazon a napon született, mint ő. Szóval szerintem helyes, csak nem annyira specifikus mondat.
2020. máj. 6. 23:56
 3/7 anonim válasza:
Hát oké, csak mivel "van 4 ember", ezért én őket ÉS kapcsolattal kötöttem össze, szóval Zsófi&&Hanna&&Levi&&Peti. Ez meg csak akkor ad igazat, ha mind a négy igaz. Ergo 1 napon születtek. :)
2020. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

"van 4 ember, akiknek" -> így akartam az előbb az ÉS-hez...

"van 4 ember, mindegyiknek van legalább egy embere az osztályból, akivel ugyanazon a napon születtek" -> így meg kijön az, amire te gondoltál.

2020. máj. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Mind a 4 ember elmondhatja magáról, hogy az osztályból 1 valaki ugyanazon a napon született, mint ő. :)
2020. máj. 7. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 2*Sü ***** válasza:

Mindkettőtöknek igaza van.


Itt több helyen is lehet így is, úgy is értelmezni a meghatározást.


Van négy ember. Eddig oké. Akinek van egy emberük… Hülyén hangzik, inkább úgy fogalmazok, hogy tartozik hozzájuk egy másik ember… Mindegyikhez tartozik egy-egy? Vagy egyetlen konkrét emberről – a Béláról – van szó, aki mind a négyükhöz tartozik? Nem egyértelmű, lehet így is, meg úgy is érteni.


Mint a viccben:

- Az USA-ban minden percben elütnek egy embert.

- De rossz lehet neki…

2020. máj. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BringaManó ***** válasza:
"az osztályban van legalább négy olyan ember, akik közül mindegyikhez rendelhetünk legalább egy másik embert az osztályból, akinek vele egy napon van a születésnapja"
2020. jún. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!