Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit lehet ilyen emberekkel...

Mit lehet ilyen emberekkel kezdeni? Munkahelyen és a tágabb környezetben.

Figyelt kérdés
Az állandóan pszichologizáló, de igazából ezotériával traktáló emberekre gondolok, sajnos belefutottam már pár ilyenbe. Kéretlenül tanácsokat osztogat, szentül hiszi, hogy ő jobban tudja, mi miért történik az ember életében és annak mire van szüksége, egészen hajmeresztő összefüggéseket kreál és azt tolja az emberre ész nélkül. Próbáltam vele finoman megbeszélni, de nem, ő köti az ebet a karóhoz, kapásból a másik véleményét lehúzva még akkor is, ha annak a saját életéről van szó. Végül letiltottam az ilyen embert, de a való életben mit lehet kezdeni az ilyennel? A szép szó nem használt, legfeljebb csak balhézni lehetne vele, azt meg nyilván nem akarok, teljesen felesleges az ilyennel.

#ezotéria #pszichologizálás
2020. máj. 13. 13:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Muszáj vele beszélgetni? Milyen munkakörben dolgoztok?
2020. máj. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos elég tapadós ember, irodista munkakörben. Nem rosszindulatú vagy ilyesmi, de borzasztó idegesítő tud lenni, főleg, mikor tényleg előadja, hogy ő jobban tudja az élet nagy összefüggéseit, hogy neked mit kellene tenned, hogy mi miért van, stb. Konkrétan kijelent dolgokat, és teljesen mindegy, mi a te tapasztalatod a saját életedben és a környezetben, az nem úgy van, és ő jobban tudja. Legutóbb azzal nyúzta az agyam, hogy a gyerek mindig elköveti a szülő hibáját, és nem, olyan nincs, hogy valakit egyszerűen taszít a rossz minta és ezért máshogy él, ha ezt hiszi, akkor hazudik és csak az EGO-ja működik, és szerinte ezt mondja a pszichológia is (ez nekem inkább ezo, mint valódi pszichológia). Teljesen mindegy, mit mondasz neki, mi a tapasztalatod, szerinte az nem úgy van és kész.
2020. máj. 13. 15:11
 3/14 A kérdező kommentje:
Amúgy még annyit, hogy semmi konkrétumot nem adtam ki neki akár a magam, akár a környezetem életéről, ezekről csak mint általánosság esett szó. Egyszerűen csak rettenetesen irritáló, hogy mint valami nagy és tévedhetetlen bölcs osztogatja az ilyen ezohumbug beszédeket.
2020. máj. 13. 15:14
 4/14 anonim ***** válasza:
Nincs lehetőséged rá, hogy valami zenét hallgass fülesen keresztül, és ne tudjon hozzád szólni?
2020. máj. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nemigen szeretik ezt a munkahelyen sajnos. Tartok tőle, hogy egyszer elpattan nálam a cérna, és kiosztom úgy ténylegesen, csak zavarna, hogy akkor is lehet, hogy csak megerősíteném a téveszméiben, és ezt az egészet is megpróbálná valami ezohumbuggal magyarázni. (pl. nem vele, hanem tulajdonképpen magammal van gond, csak kivetítem rá, stb.)
2020. máj. 13. 16:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Esetleg munkahelyváltás?
2020. máj. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ez azért apróság ahhoz, feladni egy nyugis, korrekt munkahelyet. :) Bosszantó ez a figura, talán a főnök beszélhetne a fejével, bár nem vagyok egy árulkodós típus. Tényleg jó ez a közösség itt nálunk, valahogy azt kellene az ilyennel megértetni, hogy ne térítgessen a nézeteivel.
2020. máj. 13. 16:21
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha amúgy nem idegesít annyira, hogy ne tudj a munkádra koncentrálni, akkor csak ignoráld, de ha már zavarja a teljesítményedet, akkor érdemes elgondolkodni a váltáson. Én jöttem el olyan helyről, ahol nagyon zavaró volt egyes kollégák ostobasága, és persze be nem állt a szájuk. Én hatékonyabban tudok dolgozni, ha hagynak koncentrálni a munkámra.
2020. máj. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ő az a kategória, aki bár nem mindig, de ha hülyeséget mond, az akkora, hogy szó szerint kiég az ember agya. Erre jön az, hogy ő tényleg elhiszi, hogy valami bölcs pszichológus (egyébként állítja, hogy neki a saját pszichológusa mondta ezeket a hülyeségeket). Igen, valóban nagyon zavaró, és el tudom hinni, hogy van az az ember, aki miatt kénytelen az ember váltani. Talán tényleg a főnöknek (aki szintén nagyon jófej és korrekt figura) kellene szólni, hogy hasson rá és hagyja a munkahelyen kívül ezeket a dolgokat. Szerencsére a többi kolléga sem vevő erre a hülyeségre.
2020. máj. 13. 16:33
 10/14 D-Mano ***** válasza:

Ha neki is a saját pszichológusa mondta ezeket a dolgokat, akkor biztosan megvannak a maga gondjai, s lehet, hogy ezeket a gondokat, plusz a pszichológusa által mondott dolgokat, próbálja feldolgozni azáltal, hogy ezekről beszél másoknak, pl. neked is.


Az emberek egy része, ha probléma van az életével, akkor pótcselekvés gyanánt mások életét próbálja "megjavítani", ahelyett, hogy a saját problémáival foglalkozna.


Ilyen emberrel sokat nem lehet kezdeni:

a) figyelmen kívül hagyod, amennyire lehet

b) beszélsz a fejével

c) beszélsz a főnökkel

d) munkahelyet váltasz

Nagyon más lehetőséget nem látok.


Remélhetőleg, ha jól irányzottan és határozottan n+1-edjére is megmondod neki, hogy téged ez egyáltalán nem érdekel, és zavar, ha ezzel traktál (akkor is, ha ez [szerinte] a problémáid elől menekülés, instant pokolra jutás, karmikus armageddon vagy biztos varangyos békává reinkarnálódás), hátha egyszercsak felfogja végre.

Sok szerencsét, kérdező!

2020. máj. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!