Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Azt mondja szinte mindenki,...

Azt mondja szinte mindenki, hogy a mai világban legjobb élni, mivel minden adott számunkra. De elsiklanak valami felett, vagy csak én látom így?

Figyelt kérdés

Mire is gondolok pontosan?

A mai világban az emberiség nagyon is el van kényelmeskedve, mindent megengedhet magának (már aki), de valahogy mégsem boldogok az emberek.

A régi időkben tudtak örülni egymásnak, ma kevésbé. Sokkal nyugodtabb volt mindenki, volt idejük mindenre, jókat nevettek, szórakoztak, összetartottak, a természetet megbecsülték stb.a nagy szegénység ellenére is.

Jóval boldogabbak voltak, mint ma.

A régi időkre most csak a XX.század elejéig gondolok.

Valamit nagyon elronthattunk, hogy idáig jutottunk...



2020. máj. 13. 16:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
93%

"régen mulatságok voltak, ma pedig diszkók, ami ég és föld"

Mit értesz mulatság alatt? Falunapok? Bál? Mindegyikre van lehetőség most is. Az emberek kb. ugyanazt csinálják mindegyiken, csak a zene más hozzá és ez mindig is így volt. Hogy diszkó mióta van, annak pedig szerintem nézz utána, mert el vagy tévedve néhány évtizeddel. Sőt, ma már a diszkó inkább eltűnőben van. Pont akkoriban élte fénykorát, amit te korábban erkölcsi aranykorként emlegettél...

2020. máj. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a tisztelet volt nagyobb, hanem a hatalmi pozíció volt erősebb. A többi meg félt szólni is, mert jól szájon vágták, ha ellenkezett. Akár szülő, akár férj, akár tanár vagy csendőr.
2020. máj. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
6%
Az biztos hogy teljesen kifordult magából a világ. Mindenki a más dolgával foglalkozik, belepofázik amibe nem kellene, de ha az ő életébe szólnak bele, akkor teljesen fel van háborodva. Kihalóban vannak az érzelmek, és szinte minden csak a pénzről szól.
2020. máj. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%

Régebben jobban tisztelték egymást az emberek. Jobban megbecsülték, ami volt, mert nehezebb volt hozzájutni. Jobban ki tudták várni, amíg valamit elértek, vagy megvehettek.

Ma az emberek nagy része önző és azonnal akar mindent. Azt gondolják a felnőtt életbe lépő fiatalok, hogy nekik ugyanaz megjár, ami a szüleik korosztályának, holott nekik sem volt 20 évesen annyi, mint most.

2020. máj. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

"Szűkölködtek, sok volt a veszekedés is, de mégis fontosabbak voltak az érzelmek egymás iránt" - ezt honnan veszed? Szerintem te csak idealizálod magadban ezeket a dolgokat. Pont, hogy régen senkit nem érdekeltek az érzelmek, mert a társadalmi nyomás meg a hatalom volt a meghatározó, az volt, amit a szüleid/férjed/politikai hatalom mondott, nem a szíved után mentél, hanem csináltad, amit mondtak.

Nem volt más választásuk, ezért megszokták, így éltek, de hogy tényleg boldogok voltak-e, nem hiszem, inkább csak elfogadták a sorsukat, mert nem volt más választásuk.

2020. máj. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te azt látod, amit akarsz. Többször is leírtad, hogy ma kevésbé boldogok az emberek. Nem, most is simán ugyanannyi boldog ember van, csak te nem ezt akarod látni és hallani.
2020. máj. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Én beszélgettem idősekkel (nagyszülő, dédi), és hálát adok az égnek, hogy nem abban a korban kell élnem.

Engem vagy a családomat nem hurcoltak el a háborúba vagy hadifogolynak, nem halt meg a testvéreim/gyerekeim több mint fele 10 éves kora alatt, szabadon választhatok házastársat akivel már előtte is együtt élhetek. Ha beleesek télen a patakba, jó eséllyel nem halok bele. Szavazhatok, tanulhatok. Van étel az asztalon. Akikkel szeretjük egymást azokkal valóban szeretjük, nem csak muszáj a hatalmi pozíció vagy a kamu vallásosság miatt. Ha valakivel megromlik a kapcsolatom, leléphetek. "A természet megbecsülése" jeligére én nem égetem el a pet-palackokat a kályhában, sőt, a kert végébe se borítom ki a vegyes szemetet, ahogy régen tették. Van egy 8 órás állásom, nem kell napi 14 órát dolgoznom a földeken meg a jószágokkal. Szórakozhatok önfeledten, nem kell attól tartanom hogy valami szörnyűség történhet bármelyik nap. (Pl. kitörhet a háború, megölhetik a szeretteimet, meghalhatnak a szeretteim betegségekben bármikor, elvisz a fekete autó stb.) Ma már nem számít normálisnak és elfogadottnak, ha egy családban vernek valakit (jellemzően asszonyt, gyereket), és ha ilyen érne engem, akkor bizony elköltözhetek, elválhatok, nem fognak leköpni emiatt az utcán.

2020. máj. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!