Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gáz, ha csak azért van sok...

Gáz, ha csak azért van sok pénzem, mert nagyon keveset költök?

Figyelt kérdés
Egyszerű munkám van, 140 nettót keresek. Kaját, lakhatást, ruházkodást minimalista módon oldom meg. Ezekkel és minden járulékos költséggel együtt maximum 60 ezerből kijövök egy hónapban, a többit félreteszem. Fizetős programokra nem járok. Így az évek alatt elég sok pénzt tudtam felhalmozni, de nincsen menő végzettségem, állásom, meg ilyenjeim. Gáz lenne, ha ez kiderülne?

2020. máj. 18. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Nem gáu, csak közben elfejetesz élni, mekkora összeg ha nem titok?
2020. máj. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem gáz ez. Főleg ha gyűjtesz valamire, vagy csak simán azért hogy baj esetén tudj mihez nyúlni. Én magam is így csináltam amikor havi 130-150 nettóért güriztem. A lakás saját volt nem kellett bérleti díjat fizetnem. A rezsi nem volt vészes, főleg egymagamra. Akkor még nem voltak ilyen brutális árak mint mostanában és akkor aki megkereste a havi 130 nettót az elég jónak számított. Jelenleg a járvány helyzet miatt keresek kevesebbet 200 nettónál, de az elmúlt 2 évben 250 nettó volt a fizum túlórákkal meg 300 nettót is megkerestem de az annyira kifárasztott lelkileg fizikailag hogy le is robbantam 5 napra.

Nekem is van félretett pénzem emiatt azt kifejezetten lakás felújításra tartogatom. 3 éve autóm is van nagyon egyszerű nagyon alap semmi extra, annak is van költsége, de nem olyan vészes.

2020. máj. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen foglalkozol magaddal (azaz nincs hiányod ételben, tisztálkodásban), akkor oké a téma. Én is nagyon hasonló vagyok:).
2020. máj. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Sunshinedoll ***** válasza:
94%
Nem gáz egyáltalán. Ha megvan mindened, akkor nem gáz. Sok ember inkább a magasabb életszínvonalat választja, mint azt, hogy félretegyen, így sok esetben, aki ennyit nem tud jól beosztani, az háromszor ennyit se fog tudni jól beosztani.
2020. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Mit értesz sok pénz alatt?


Havi 80 ezerrel évi kb 1 milliót tudsz félre tenni, ez 10 év alatt alig 10 millió. Ez a mai világban nem sok pénz.


Egy alap autó 4-5 millióról indul újonnan, egy "normális" autó 8-10 millió. Lakásokról ne is beszéljünk 20-30 milliótól indul egy panel is, ha nem a világ végén akarsz venni.


Átlag vagy az alatti fizetésből nem lehet sok pénzt gyűjteni.

2020. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Másrészt hiába van sok pénzed, ha annak semmi "látszata", semmi hatása nincs az életedre. Ha semmi hobbi, kikapcsolódás, kimozdulás nincs csak dolgozol hogy gyűljön a semmire akkor az olyan mintha nem is lenne.


Nyilván meg kell találni az arany középutat, vagy a célt amire gyűlik. Annak sincs értelme, hogy élek kenyéren és vizen azért, hogy 40 helyett 38 évesen tudjak saját lakást venni hitelre.


Vagy vannak nagyon spúr ismerőseim akik már a ló túloldala.


A szobája áll egy matracból meg egy komódból, van "a cipője" meg "a nadrágja". Meg eljár a sarki kínaiba kajálni mert ott 600 Forint a menü. Mellette persze panaszkodik hogy minden nő pénzéhes k..va, és nem veszi észre, hogy így nem éppen jó "parti". Meg teljesen érthető, ha valakinek nem annyi az igénye hogy ülnek otthon a falat bámulva mert még tv sincs és eszik az akciós legolcsóbb kajákat.

2020. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Áruld már el, hogy lehet havi 60 ezerből megélni??
2020. nov. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem is erdekel. Nekem alapbol elmegy 100 a fizetesembol es nem vettem még semmit
2021. ápr. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gáz. Mindenkinek csak a maga dolga, hogy mire mennyit költ. Az a gáz, ha valaki másoknak a pénztárcájában turkál.
2022. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amugy en rosszul vagyok az ilyen pasiktol. Ne erts felre. Tok jo hogy tudsz sporolni de pl ismerkedesi fazisban tuti kiakadnek ahogy eszrevennem a kicsinyesseget.annyira nem ferfias.mindamellett nincs bajom veled meg jo hogy gyujtogetsz de Te kerdezted hogy gaz e
2022. júl. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!