Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarország felszabadult!...

Magyarország felszabadult! Hogy érzed, milyen volt a karantén időszaka?

Figyelt kérdés

2020. máj. 18. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
nemtudom,nekem nem volt semilyen karantén
2020. máj. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Magyarul lehet visszamenni gürizni, hogy életben tartsuk a kapitalizmust. Ezt nevezed te felszabadulásnak? Egyik láncot a másikra cseréljük.
2020. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#8

Ilyenkor jól jön, ha valaki szeret és tud is egyedül lenni. Minden rosszban van valami jó.

2020. máj. 18. 20:41
 14/21 A kérdező kommentje:

#11

Apám is a szerencsések körébe tartozott, aki még dolgozhatott a járvány "kellős közepén" is.

2020. máj. 18. 20:42
 15/21 anonim ***** válasza:
70%

"Imádom" az ilyen megkeseredett embereket. Ha nem tetszik a munkahelyed, akkor tegyél érte, hogy jobb munkahelyed lehessen.


Nekem speciel home office volt, szóval annyit változott a dolog, hogy most nem egy irodában, hanem itthon csináltam a dolgom. Nagy bajom nem volt vele, mert havi 1-2 alkalommal eddig is itthonról dolgoztam.


Kicsit erősnek érzem, hogy felszabadulásnak nevezed, mert nagyon nem az. A vírus itt van még mindig, ha a sok barom nem figyel oda a másikra, a még mindig életben lévő szabályokra, akkor lesz még itt újra napi 100 új beteg.

2020. máj. 18. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

#12

Felszabadulás, mert végre kimozdulhatok "ingyen" (20.000-es büntetés nélkül) a lakásból, lassan már múzeumba és könyvesboltba is mehetek, valamint találkozhatok élőben is emberekkel, tudok utazni, parkokba járni, stb... Bár még így sincs sokminden nyitva, vidéken sem, de van pozitívuma is.

A kapitalizmust pedig senki sem szereti, legfeljebb akinek haszna van belőle - viszont dolgozni muszáj, én pedig szerencsére még tanulok, de ha lesz is munkám, igyekszem majd örömet lelni benne, hogy egy kicsit "visszavágjak" a kapitalizmusnak.

2020. máj. 18. 20:54
 17/21 A kérdező kommentje:

#15

Felszabadulás a kötelező kijárási korlátozások alól. Nekem felszabadulás, hogy elmehetek sétálni mondjuk parkokba, vagy akár autóval, de utazhatok vidékre is. A vírus alól sajnos valószínűleg sosem fogunk felszabadulni, mindig itt lesz, de remélem, hogy a helyzet sokkal jobb lesz az eddiginél.

2020. máj. 18. 20:57
 18/21 anonim ***** válasza:
94%
Felszabadulás ? Többett mozogtam karantén idején , mint bármikor :D Nem is értem azokat , akik egész végig a 4 fal között voltak . ( Ettől függetlenül minden szabályt betartottam )
2020. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

#18

Én sajnos erdőbe nem tudok menni, mert annyira félek a bogaraktól, hogy ilyen környezetben szinte pánikrohamot kapok. Viszont parkokba és a városban szoktam sétálni, valamint mezőkre is szeretek járni, ha jobb napjaim vannak.

De ez remek, hogy így ki tudtad használni az idődet, és hogy a javadra vált.

2020. máj. 18. 23:26
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Iiiimáááádtaaaaaam!!!!!!



Heti 40 óra munka és brutál nehéz félév az estin. Mégis kicsit kiszakadhattam a rohanásból, mert sok plusz időt adott a 2, esetenként 3 utazás lespórolása, hogy reggel nem kellett kicsípnem magam, de akár pl egy lyukasórát is hasznosabban tölthettem vagy egy olyan órát, amin amúgy se bírok figyelni, nem is éri meg.


Én magamnak való vagyok, emberből már akkor sok, ha a munkatársak között kell ülni heti 40 órában + ott volt a suli + a tömegközlekedés és Budapest állandó tömegnyomora.

Ebből a szempontból ez a 2 hónap még kevés is volt pihenőnek.


Sokkal többet sportoltam, mint amúgy. Pl délután 5-kor munka után kimentem futni, autó se volt sok, ember se. Futás után még tanulhattam.


--> Sulis napokon összehasonlítva azzal, hogy reggel 7-kor elindulok itthonról, este 10 előtt pár perccel hazaesek,

>> A karantén alatt ehelyett reggel 8-kor kimegyek a nappaliba, este 9-kor elhagyom azt,

>> de közben utazás helyett locsoltam, tornáztam, mosogattam, normálisan kaját készítettem


A home office-nak meg ezeregy előnye van, számomra 0 hátránya.

Heti 2 napnál többre nem szívesen megyek vissza.

2020. máj. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!