Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is úgy vagytok a családdal...

Ti is úgy vagytok a családdal (gyerekeitekkel, párotokkal), hogy ha otthon vannak várod, egyedül lehess, ha nincsenek otthon, akkor várod hazajöjjenek?

Figyelt kérdés

Főleg az iskolai szünetek, családi nyaralások esetében várom, hogy végre, mindenki menjen a saját dolgára, mondhatom, besokallok tőlük.

Amikor napokon keresztül szinte csak aludni jár haza mindenki, akkor pedig várom a hétvégéket, családi programokat.

Nagyon ritka a megfelelő egyensúly.

Itthon dolgozom, és sajnos nincs külön helységem erre. Sokszor, mikor ihletem van, olyan szívesen vonulnék félre a család itthon tartózkodásakor is. De mivel erre nincs mód, idegesítővé válnak.



2017. jan. 1. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
39%

Nem igazán. Szeretek a családommal lenni, de egyedül is. Ez nem "alkalomhoz" vagy "időhöz" kötött nálam


13/L

2017. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem. Azt szeretem, ha minél többet vagyunk együtt, pedig mi a hétköznapokban sem csak aludni járunk haza.
2017. jan. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak olyan pillanatok hogy csak egyedül szeretnék lenni, de általában szeretem ha ötből van a család többi tagja is
2017. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

"Sokszor, mikor ihletem van, olyan szívesen vonulnék félre a család itthon tartózkodásakor is. De mivel erre nincs mód, idegesítővé válnak."


Neked minek kellett család??


Neked MINDIG az KELL, ami nincs! Te egy vagy azok közül az örök boldogtalanok közül, akik maguknak köszönhetik, hogy sosem maradéktalanul boldogok, mindig az kell ami nincs, mindig legyen min sopánkodni, méltatlankodni, és főként bús, méla undorral mászkálni!

2017. jan. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Úgy látom, eléggé egyedi a helyzetem.


Nem vagyok örök boldogtalan, sopánkodom!

Szeretem a családomat! De művész lévén, az én munkámat nem lehet befejezni hétköznap pénteken, nem dobhatom el a szerszámot hétfőig. Többnyire akkor dolgozom a munkáimon, amikor ihletem van. Ha nincs, mindenféle más tennivalót elvégzek itthon. Szabadon osztom be az időmet, kizárólag a családi tennivalókhoz kell alkalmazkodnom. Hétköznap hozom - viszem a csemetéket, étkeztetem, mikor nejem nincs itthon. (Mi mindig együtt étkezünk családosan! Hétköznapokon reggeli és vacsora van együtt, hétvégén az ebéd is.)

Iskolai szünet esetén felborul a napi rutin és akkor valóban "idegeimre megy" néha a család. :-) :-(

2017. jan. 1. 22:05
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én pont olyan vagyok, mint a kérdező, szóval teljes mértékben meg tudom érteni, habár gyerekeim nincsenek, és nem is hiányoznak, csak a férjemmel és a két cicánkkal élünk, de amikor ideköltöztünk, kiválasztottam egy szobát, ami csak az enyém, mert szükségem van privát szférára. Ezt sokan nem tudják megérteni, és kérdezgetik, hogy egy férjezett nőnek minek van saját szobája? Talán nem jövök ki a férjemmel? Rosszba vagyunk? Utána meg magyarázkodhatok, hogy dehogynem, sőt! Az, hogy van egy saját helyem, ahová elvonulhatok, ami csak az enyém, felbecsülhetetlen, és ez teszi a kapcsolatunkat zökkenőmentessé, hogy nem vagyunk összezárva, és például amikor én inkább teljes csöndben olvasni szeretnék, akkor bemegyek a szobámba, és élvezem a nyugalmat, a férjem pedig az ő szobájában nézi a meccset, vagy amihez kedve van.


De azt meg kell jegyezni, hogy a legkisebb szobát közös hálószobának tartjuk fent, szóval az éjszakákat nem a saját szobámban töltöm, hanem a férjemmel egy ágyban.

2017. jan. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!