Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ma Magyarországon születési...

Ma Magyarországon születési dátumot, kort lehet változtatni?

Figyelt kérdés

Hatvan éves nő vagyok, de a testem fiatal és fitt, szeretek sportolni, egészséges és vékony vagyok.

Szükségem lenne erre, mert kínos mindenhová beírni a születési dátumomat, munkajelentkezéstől elkezdve párkereső oldalakig minden, volt munkahely, ahová a korom miatt nem vettek föl, pedig eskü nem érzem magam negyvennél többnek, és kinézetre is max annyi vagyok.


Szóval a kérdésem, hogy hol lehet ennek utánajárni, hogy lehet elintézni?

Itt Magyarországon ha jól tudom ennek nincs módja, de van olyan ország, ahol igen? Kanadában hallottam hasonló esetekről... Valakinek van erről személyes tapasztalata esetleg?



#identitás #korváltoztatás
2020. máj. 20. 15:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezt bírom, amikor a nemváltoztatást lobogtatva mindenféle f...got akarnak elérni az emberek. A két eset nagyon MÁS. Leginkább azért, mert ha megváltoztatod a születési évedet, egy anomália keletkezik, mivel abban az esetben gyakorlatilag az életed véletlenszerűen kiválasztott mondjuk 20 éve nemlétezővé minősül. Gondolom, örülnél annak, ha minden munkahelyről eltanácsolnának azért, mert "ja, hát ha te '80-ban születtél, akkor nem érettségizhettél '78-ban, szívem". De egyéb jogi problémák is előkerülhetnek. Bármilyen jöttment bűnöző előállhatna ezzel, és akkor a fiatal korukban elkövetett bűneik már nem léteznének.


Ráadásul ha vki más nemben születik, akkor azt a legtöbb esetben élete elejétől érzi. Na már most, gyanítom, hogy 8évesen nem úgy gondoltál rá, hogy "én igazából mínusz 12 éves vagyok, most még csak pajzán gondolat sem kellene, hogy legyek".

2020. máj. 21. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
10%
Akkor rövidre zárom a kérdést. Drága hölgyem, ön ÖREG. PONT. Lehet itt össze-vissza hazudozni még saját magának is, de ez a tényeken nem változtat.
2020. máj. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Csak illegalisan lehetne: hamis szemelyit vennel meg hozza kapcsolodo iratokat. De ezeket felhasznalni kozokirattal valo visszaeles. Tobb ev borton buntetesi tetel,ha kiderul. Meger neked ennyit??

Ja es 5 ev mulva nem akarsz nyugdijat kapni??

2020. máj. 31. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!