Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha beszólnak,...

Krómgyűrű kérdése:

Mit tegyek, ha beszólnak, megfélemlítenek, egyből sarokba bújok, meghúzom magam? 20/F

Figyelt kérdés

Sajnos ahol lakom, erre fele sok a zűrös, kötekedő alak. Gyakran beszólnak, megfélemlítenek, fenyegetnek és már egy ilyentől megijedek.

Szó szerint remegek, mint a nyárfalevél. Mi bajom van? Minden barátom sokkal talpraesettebb e téren, jobban tűrik, illetve vissza is szólnak nekik a fenyegetések ellenére.

Én félek a következményektől. Tudom, legyek férfi, növesszek tököt, ne legyek besz*ri.

Ezt hogy tudnám kezelni? Járjak küzdősportra? Szoktam edzeni, illetve futni idehaza, de nem érzek magamban semmi féle önbecsülést ezek után sem.

Illetve sokáig tartom magamban ezeket a sérelmeket, nehezen tudom megemészteni és elfelejteni. Mit tudok ez esetben tenni?

Pozitív válaszokat szeretnék.

Előre is köszönöm!



2020. máj. 25. 18:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Valahol vannak tippek leirva ilyenekhez mint pl


Elöször mérd fel hogy megérné e vitaba szallni vagy hagyon elmenni a füled mellett


Kikerülö strategiak:

tereld el a tàmadod figyelmét talalj ki egy teljesen mas témàt kerdezz stb


Vagy mondj abszurd oda nem illö dolgokat pl közmondas majusi esö aranyat èr-ezen le fog àllni agyalni es hülyének erzi magàt hogy nem erti mit akartàl ezzel


Vagy hallgasd vegig mindenre bologatva hogy aha aha hogy hagy beszelje ki magàt ugy is belefàrad es magatol abba fogja hagyni ha nincs vàlasz



Vagy hasznàlj asszertiv kommunikaciot legy diplomatikus targyilagos tényekkel adatokkal ervelj. A szemelyeskedést hagyd figyelmen kivül. Ezzel ravilagitasz arra hogy észérveket hallasz csak meg maximum.


A többire sajna nem emlekszem

De ne szallj vitaba ha nem muszaj ha nem eri meg mert felesleges. Azaz merlegelj veszitesz e vmit azzal hogy nem allsz ki vmi mellett elleneben.

2020. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem járnod kéne valami küzdősportra! Nagy magabiztosságot tud adni, ha tudod, hogy meg bírod védeni magad:) Nyilván nem azt mondom, hogy ha beszólnak egyből üssél, de ha sor kerül rá, ne hagyd magad:D(persze csak valami küzdősport után). Önvédelmet nem árt megtanulni. Egy ütéssel is hátráltathatod az ellenfeled. Sajnos én nem tanultam semmi ilyesmit, de nagyon szeretnék, főleg, hogy lány vagyok. Ha lesz egyszer gyerekem, akár fiú akár lány, biztos elviszem valami önvédelmi képzésre(ha kell nem is egyre), szeretném, ha biztonságba lennének.


Ahhoz, hogy tovább tudj lépni a sérelmeken, nem árt beszélni róluk, ha magadban tartod, az nagyon egészségtelen sajnos. Ha nem tudod kivel megbeszélni az ilyen dolgokat, nekem is írhatsz, meghallgatlak:). De az lenne a legjobb ha valakivel személyesen megbeszélnéd. Ne aggódj, nem vagy gyáva ettől, inkább erős, mert mersz segítségét kérni:)

2020. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!