Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy ne érezzem...

Mit tegyek, hogy ne érezzem ez a vírus mindent elvett tőlem?

Figyelt kérdés
Két és fél hónapig nem tudtam menni sehova, kizárólag bevásárolni voltam. Már ez is nagyon rossz volt. Aztán kiderült, hogy az összes nyári programom elmarad, ami lett volna. A férjem vállalkozása mostmár nagyon úgy tűnik, hogy csődbemegy. Hiába oldották fel a korlátozásokat, máskor nyüzsgő városom teljesen üres, kihalt. Bónuszként legjobb barátnőm most ment ki külföldre, tehát még az se lesz hogy találkozunk és beszélgetünk egy jót, mivel több ezer km-re van. Most ez kicsit sok egyszerre, állandóan csak sírok. Szeretnék jobban lenni.
2020. máj. 27. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
megkérdezhetem, hogy milyen jellegű vállalkozás?
2020. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
De nagy probléma... Mások megbetegedtek, elvesztették a munkájukat, rossz helyzetben a gazdaság, te meg azon sírsz, hogy nem tudsz a barinőkkel találkozni. Foglald el magad, otthon egyedül is lehet egy csomó érdekes dolgot csinálni.
2020. máj. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Első: igen, vendéglátás, étterem.

Második, de jó, hogy csak egyetlen dolgot ragadsz ki. Anyagilag mi is csődben vagyunk, én március eleje óta nem tudtam dolgozni, a tartalékaimat élem fel, férjemnek se jött be egy forint bevétele sem azóta.

2020. máj. 27. 17:00
 4/12 anonim ***** válasza:
28%

Tudod?! "ami nem ol meg, az megerosit" barmit is jelentsen ez :)


Biztos voltatok mar kakas helyzetben ... hat ez most megint egy olyan allapot ... majd kimaszik belole mindenki (egyszer).

2020. máj. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Próbálnék empatikus lenni, de nem értem mit vett el tőled a vírus.

Sajnálom, hogy rosszul érzed magad.

2020. máj. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
69%

"Aztán kiderült, hogy az összes nyári programom elmarad, ami lett volna."


Képzeld, ezzel nem vagy egyedül.

És anyagilag sem csak titeket visel meg. Most már lassan visszatér az élet és jobb lesz.

2020. máj. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
26%
Éld meg a mélységeket, aztán emeld fel a fejedet és kezdd újra az életedet.
2020. máj. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
17%
Red Vixennel egyetertek.
2020. máj. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%

Azért a problémák egy részét eléggé eltúlzod.

Egy részük nagyon is komoly, és valós gond, de például azon keseregni, hogy a nyári rendezvények fele elmarad... úgy gondolom, kicsit túlzás. Egyelőre - ha csak a jogi oldalát nézzük - hamarosan feloldják a legtöbb korlátozást, lehet, hogy Balaton Sound nem lesz, de emellett lehetne még ezernyi más programot szervezni a nyárra.

Rossz, hogy nem lehet kimozdulni? Megértelek. De nézzük azt, hogy ez egy komolyabb cél miatt történt. Láttad, mi történt Olaszországban? Vagy Kínában? Pont azért nem mehettünk akárhová, hogy ezt elkerüljük. Fogjuk fel úgy, hogy ezzel az önmegtartóztatással megmentettünk párezer emberéletet. Márpedig akik meghaltak volna, ha nincsenek korlátozások, nekik, meg a családtagjaiknak nem az lett volna a legnagyobb fájdalmuk, hogy csak boltba mehettek.

Egyébként nem tudom, melyik városban élsz, de pl. Sopronban alig lehet észrevenni, hogy történt valami. Enyhítettek a korlátozásokon, másnap már boldog-boldogtalan kint volt.

A pénzügyi okok viszont valóban komolyak. A vendéglátás és turizmus sajnos eléggé kockázatos iparágak. Bár a főszezon úgy néz ki, a vendéglátóipar számára megmenekül, nem hinném, hogy idén nyáron olyan nagy mértékben visszaesne a kereslet. Nem lesz ugyanolyan, mint az előző években, de azért az éttermek zöme simán túl fogja vészelni. Sőt, a legtöbben most is egész jól kezelik a helyzetet. Voltak, akik lecsaptak a házhozszállításban rejlő piaci résre, különösen ilyenkor, a korlátozások idején. Nyilván így sem ugyanakkor a forgalom, báááár... én tudok olyanról, ahol nagyon sikeresen meglovagolták ezt a helyzetet.

Tény, a munkaerőpiacon nem lesz valami kedvező a helyzet. Nem tudom, vannak-e tartalékaitok, és ha igen, akkor az mennyi, de most okosan kell tervezni és költekezni.

2020. máj. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Fő az optimista hozzáállás. Engem is kirúgtak mert megszűnt a munkám 20! perc alatt lett másik (kicsit jobb is) Elba.. ódott a nyaralásom csináltam hómméd wellnesz and spat (terasz, medence, szauna) az elköltözött barátnő pedig... kamionosként családi életet élek skypon. Szóval fel a fejjel csak optimistán 😁
2020. máj. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!