Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » El akarok menni az országból...

El akarok menni az országból örökre! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Csak normális válaszokat kérek, ha lehetséges... nem szeretném hogy még ti is támadjatok, amiért határon túli vagyok...

Romániában élek (sajnos). Elegem van abból, hogy a románok folyton lekezelnek és megaláznak a származásom miatt, és a nyelvet sem tudom annyira jól. Akaratomon kívül egy idegen országban kell élnem kisebbségként.

Tudnátok tanácsokat adni, hogyan települjek ki Magyarországra véglegesen? Mik a teendők, mennyi pénz kéne hozzá, hol érdemes lakást bérelni? Tudom, M.o. sem jobb hely gazdaságilag, de egy olyan országban szeretnék élni, amit a hazámnak tekinthetek, Erdély sajnos már elveszett. :(



2020. máj. 28. 14:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Cseszlovákiában*
2020. jún. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem életem legjobb döntése volt, hogy eljöttem a köcsög ukránoktól.

Most persze már ők is dugnák ide az orrukat, de azért otthon jól esett nekik szétutálni minket.

Na mindegy.

Hát én úgy kezdtem, hogy kerestem munkalehetőségeket szálással együtt.

Szállodában dolgoztam, teljesen jó szállást is kaptam, valamilyen szinten ellátást is. Persze alig kerestem, de kezdésnek nekem megfelelt.. Ott dolgozgattam picit, aztán öszejöttem egy sráccal, hozzá költöztem. Aztán keresgettem munkákat, informatikai melót találtam. Azóta 4 éve ebben a szakmában dolgozok.

2020. jún. 2. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

En is Romaniabol szarmazom, de normalis romanok nem emlekszem ha valaha lekezeltek volna vagy megalaztak volna (29 evet eltem ott). Bunko ember pedig mindenhol van, nem lepodnek meg ha Magyarorszagon is lenne aki lekezelne amiatt, hogy Romaniabol szarmazol.

Hogy valaszoljak is a kerdesre, barmilyen orszagba valo koltozeskor legalabb annyi penz kell, amibol legalabb 3 honapig elvagy ha nincs munkad. Szallast pedig altalaban minel nagyobb varosban eri meg keresni, mert ezekben tobb a munkalehetoseg. Mindez valtozik ha esetlegesen biztos munkalehetoseged es biztos szallasod van, ez esetben eleg lehet kevesebb penz is, de ez szerintem kicsit veszelyes, hisz mi van ha nem jon be a munkahely, netalan te nem vagy szimpatikus a munkaltatonak, stb.

Vegere pedig egy tanacs/nezopont: amiert egy orszagot hazadnak tudsz tekinteni, onmagaban meg nem jelenti azt, hogy ott boldog eletet is tudsz elni.

2020. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
33%
Tanulj meg románul, nem ördöngősség! Méf mindíg jobb ha itt maradsz, megjegyzem nagyjából minden munkaszerzés könnyebb itt, mintha elmennél hogy ott a magyarok közösítsenek ki és egy cigány diktatúrájába csöppenj
2020. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Költözz át akár Sepsiszentgyörgy környékére, itt a mai napig a székelyek vannak többségben, és ezen a környéken tökéletesen jol kijön egymással székely és román...

Ráadásul jartam már USA, anglia, oroszország, mexiko, svédországban, cipruson, de ilyen gyönyörű tájakat csak itt a környéken tudok...

En amúgy Magyarországról, Székesfehérvárról költöztem ki ide, pontosan azért, mert a hazámat már nem éreztem a hazámnak, és itt sokkal magyarabb magyar embereket találtam, mint bárhol magyarországon.

2020. okt. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

az utolsó válaszolók szépen leirták hogy maradj ott és tegyél meg mindent amit tudsz.

Itt most nincs munkalehetőség.

Mindig belefognak kötni h töröd a magyart , akcentusod van , sőt én erdélyi magyarként itt magamtól alig kaptam munkát. Mert az állásinterjun mindig szurta a szemuket az akcentusom. Ami valójában nincs , csak másképp rakjuk össze a mondatokat és itt észreveszik.

De joo ha mindenképp jönni akarsz ide hát gyere csak lehet óriásit fogsz csalódni mint sokan mások . Itt nem erdélyi magyarok laknak akik befogadóak megértőek hisz átélték ugyanazt mint te hanem sok olyan aki lenéz és kevesebbként kezel téged. Vannak kivételek de csekély.

Te bajod mi leirtuk

2020. nov. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt meg majd lerománoznak,persze nem mindenki,de sajnos elég sok Magyarországon is az idióta.
2020. nov. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ülj csak meg a seggeden Romániában!Nem olyan rossz itt neked. Tanuld meg a nyelvet és akár miniszterelnök is lehetsz. Nem vagy te elnyomva csak nem tudsz megmukkanni románul.
2020. nov. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!