Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Saját kárán vagy más hibáján...

Saját kárán vagy más hibáján tanul az ember?

Figyelt kérdés

2020. jún. 1. 00:33
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem leginkább más hibáján. Mert az átlag emberek ha valamit hibáznak az életben sose veszik észre.
2020. jún. 1. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A sajátján! Szerintem legalábbis.

Én mindent magam akartam megtapasztalni sosem érdekelt mit mondanak mások.

Ezért van az,hogy bár hibáztam életemben,van pár dolog amit így visszagondolva másképp tettem volna ..

De én soha nem leszek beszari nyúl aki csak azért visszavonulót fúj mert másnak az szarul sült el.

Mivan ha éppen nekem jól alakul?

Sok ilyen is volt.

Sokan ellene voltak dolgoknak,felhozták a sok negatív tapasztalatot amik másoknak 90%ban nem jött be. Nekem meg igen.

Ennyi.

Vagy egy helyben ácsorog az ember egy biztonságos burokban, vagy bátran elindul és eljut oda amiről mások csak álmodnak.

Félre ne érts! Én nem biztatlak semmire.

Valakinek jobb a kis megszokott komfortzónájában megmaradni. Szóval ők inkább mások hibájából tanulnak.Mindenki más.

2020. jún. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Szerintem mindkettő. Én más hibáját látva elővigyázatos leszek, s megpróbálom nem elkövetni ugyanazt, a saját hibáimból meg utólag tanulok.
2020. jún. 1. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Az okos más hibájából is tanul, a hülye meg csak saját kárán.

És ezzel én is hülye vagyok mert hiába mondták többször anno mikor kezdőként vezettem, hogy tartsak nagyobb követési távolságot mert baj lesz, illetve hiába láttam már ebből keletkezett baleseteket - nem változtattam a stílusom, másztam mindenkinek a seggébe.

Aztán mikor ebből kifolyólag lett egy ráfutásos balesetem, egyből megtanultam a leckét. :D


Erre mondják tehát, hogy okos más kárán is megérti, hülye pedig majd csak a sajátján. Egy percig nem tagadtam és most se tagadom, hogy hülye vagyok :DD

2020. jún. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2es válaszoló vagyok.

És,igen én sem tagadtam soha,hogy hülye vagyok.

De mint a 4es válaszoló nekem sem megy "okosnak"lenni.

Mindent a saját bőrömön szeretek megtapasztalni.

Természetesen másodszor soha nem esem ugyanabba a hibába.

Vannak akik többször beleesnek egy hibába.

Na ők már nemhogy hülyék hanem ostobák.

2020. jún. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is-is.

Jómagam többnyire a magam kárán, öcsém sokszor az én káromon, de volt, hogy ő is ugyanazt azért ,,kipróbálta,, maga is.

,,Ne fogd meg a vasalót, mert megéget,, ,,Ne játssz az ollóval,, ezeket az magam kárán tanultam meg, öcsém az én káromon.

,,Ne fogd meg az éjjeli lámpát mert forró,, ezt mindketten saját kárunkon tanultuk csak meg.

Szerintem néha azért nem tett nekem rosszat, hogy megtapasztaltam, hogy tényleg ne csináljak ezt vagy azt, mert én csak a szóból kevésbé értettem, meg is kellett tapasztalnom. Bár nem lett komolyabb bajunk, de hatásosabb volt. Viszont jobb lett volna más kárán tanulni.

2020. jún. 1. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aki kicsit és értelmes az mindkettőn
2020. jún. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokszor a másik idézi elő, hogy a saját káromon tanuljak.
2020. jún. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is mindkettő. Kell tudni a más kárán tanulni, de van amiben túl makacs az ember és csak akkor jön rá, amikor már baj van. Ez viszont szerintem sokkal rosszabb. Gáz belegondolni, hogy tanulhattam volna xy példáján, de hülye voltam...

A ráfutásos baleset meg tipikusan az a helyzet, amikor nincs elég bajod, még százan az arcodba is mondják, hogy "én megmondtam". :D

2020. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!