Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít, ha...

Titeket nem idegesít, ha valaki azt mondja, karantén volt az elmúlt hónapokban?

Figyelt kérdés

Engem valamiért nagyon idegesít, amikor az emberek (magyar emberek, Magyarországon) úgy emlegetik az elmúlt heteket, hónapokat, hogy "karantén" volt Magyarországon. "Amíg karanténban voltunk", "a karantén alatt", stb...

Aki tudja a szó jelentését, az tisztában van vele, hogy a magyar korlátozások rendkívül messze voltak a karanténtól.

Persze, voltak emberek hatósági és önkéntes karanténban, de olyan ismerősöktől is hallottam sokszor, akik minden nap kijártak dolgozni, mellette minden nap sétáltak, sportoltak, boltba mentek, hétvégente kirándultak, egyesek még rokont is látogattak, de mégis arról mesélnek, hogyan töltötték a "karantént".


Tudom, hogy nem nagy dolog és valószínűleg csak nincsenek tisztában a szó jelentésével, de engem ez valamiért nagyon bosszant, más is van így? :D



2020. jún. 1. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem, mert tudom, mire utalnak, és nem vagyok szőrszálhasogató.
2020. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Nem idegesít. Mindenki tudja, miről van szó, csak ezzel lehet a legrövidebben kifejezni, még ha nem is pontos. Arról nem is beszélve, hogy van aki tényleg karanténban volt különböző okok miatt.
2020. jún. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ne vedd feltétlen személyes érintettségűnek azt, aki karantén szót használja. Persze rögtön erre asszociál az ember, de szerintem legtöbben magát az időszakot nevezik karanténnak, nem feltétlen a gyakorlati megvalósulását.
2020. jún. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem idegesít, mert nem a szó szerinti karantént értjük alatta.
2020. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Engem se idegesít, egyszerűbb karantént mondani, mint kijárási korlátozást.
2020. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Metionin ***** válasza:
81%
Nem mert sokkal rövidebb kimondani mint azt hogy kijárási korlátozás és egyébként is mindenki tudja, hogy mire gondol az illető.
2020. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó kettővel egyet értek 🙂
2020. jún. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Nem ízgat, mert valami volt, az tuti, és hótmindegy, hogy nevezzük. Ez majdnem olyan, mint a Lada és a korai Zsiguli esete.
2020. jún. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
De
2020. jún. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az idegesített amikor valaki kiposzotolta ide oda hogy "karantén szelfi" meg mittomén otthonról. Közbe meg ugyanúgy eljárt mindenhova, mint ahogy egyébként is. Értelmetlennek tartottam, mert nem volt karanténban... 🤦‍♀️
2020. jún. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!