Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az amerikai...

Mit gondoltok az amerikai tüntetésről?

Figyelt kérdés
Ugye az volt hogy videaóra vették h egy rendőr rátérdelt egy néger nyakára és most amerikába több száz ember támadja meg a rendőröket. De itt nem arról van szól, hogy a bőrszínük miatt ítélik el őket hanem a viselkedésük miatt. Természetesen vannak kedves néger családok de az emberek ilyenkor nem gondolnak arra hogy mennyi bűzöző van, és hogy a négerek mennyi rendőrt lőttek le vagy késeltek meg. Aztán ez után jött, hogy támogassuk a négereket akik bármikor téged is lekéselhetnek, aztán majd nem fogysz úgy állni a dologhoz mint azelőtt. következő: A zsaruknak is vannak családjuk, és ők csak a munkájukat végzik, és emiatt nem kell mindegyiket lerasszistázni, na meghát egy néger rendőr is bármit megtenne azért hogy védje az embereket, még akkor is ha a saját színét kell letartóztatnia. Meghát gondoljunk arra is hogy mi fehérek vagyunk a legkevesebben, több ázsiai és néger van mint mi, csak próbáljuk kordában tartani. Aki megért annak köszönöm, én nem igazán vagyok rasszista csak átlátom a dolog múltját és azt hogy mi váltotta ki ezt, és miért!

2020. jún. 1. 20:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Nekem tegnap mondta egy amerikai hogy többségében nem is a négerek tüntetnek noha a képeket igyekeznek úgy elkészíteni hogy ők látszódjanak


Szervezett tüntetések zajlanak politikai céllal. Nyilván a közelgő választásokon Trumpot akarják a demokraták gyengíteni vele. Sok pénzt költenek rá hogy hergeljék a népet. És persze a demokrata pártkatonák kint is vannak az utcán.

2020. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem vagy rasszista akkor csak nagyon szűk látókörű. Az írásod pedig eléggé értelmetlen és kibogozhatatlan.


Az ázsiaiakat hogy sikerült ebbe belekeverni? Röviden elmagyarázom, a tüntetés részben a feketéket érő hátrányok miatt van, amelyek sajnos a mai napig léteznek az USA-ban. Részben pedig a rendőrségben jelen lévő rendszerszintű problémákról szól ez a dolog. Ez nem azt jelenti hogy minden rendőr rasszista, közel sem. Nem is azt hogy az egyéneket ítéli el akárki is, hanem a rendőrség intézményének hiányosságait. Bizony volt már olyan eset is hogy fekete rendőr lőtt le védtelen fehér embert. Nem annyit kellene látni az egészből hogy "a csúnya fehérek gyilkolják a jó feketéket". Ezért is támogatja nagyon sok rendőr a békés (!) megmozdulásokat.


Természetesen a vandalizmussal én sem tudok egyet érteni, de azt se feledjük el, hogy évtizedek óta megvan ez a szembenállás, megvan a feketék hátrányos helyzete, és megoldás továbbra sincsen. Azt se feledjük el hogy a másik oldalon pedig emberéletekről van szó. Hogy lehet, hogy a másik 3 bűnös rendőr ellen továbbra sem indult meg az eljárás? Videós bizonyíték van, a napnál világosabb az eset. Itt valaki, aki egy jelentéktelen bűncselekményt követett el, meghalt egy undorító rendőri túlkapás miatt, úgy hogy percekig könyörgött előtte.

2020. jún. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy nem vagy rasszista. Minden mondatodból sugárzik a rasszizmus.
2020. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
elnézéseteket kérem de nem vagyok rasszista és olyan sok mondani valóm volt hogy nem tudtam mindent szóról szóra írni
2020. jún. 1. 21:07
 5/16 anonim ***** válasza:
65%
"én nem igazán vagyok rasszista " - Nem, te nem vagy rasszista, egyszerűen csak ostoba vagy.
2020. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%

En csak azt gondolom hogy lassan szinte mindenhol felüti a fejét vmifèle zavargàs.

Nàlunk a Deàk téri, es Gyulàn

Amerikàban most a rendöri tulkapàs

Svèdorszàg Norvegia

[link]

Németorszag, Franciaorszàg

[link]

Burkina Faso(nem tudom hol van)terrorcselekmények

[link]

Kina

[link]


Vagy csak ezekre fokuszàlnak a hirekben mintha mindenhol lenne vmi?

2020. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Huhh... kérdező, amit írtál, az teljesen összefüggéstelen és értelmetlen (rátérdelt a nyakára, ezért támadják a rendőröket, vannak kedves néger családok, de téged fognak megkéselni, zsaruknak is van családjuk...).

Először is: nem azért tüntetnek, mert egy rendőr rátérdelt egy fekete nyakára. Hanem azért, mert majdnem 10 percig rajta térdelt, amibe aztán belehalt és közben a társa se állította le és aztán nem indítottak ellene vizsgálatot. És mert hasonló rendszeresen történik és az elkövető rendőrök mindig megússzák büntetés nélkül. És mert bármikor lelőhet egy rendőr egy teljesen ártatlan feketét és semmilyen büntetést nem kap. A mostani gyilkos rendőr ellen többtucat bejelentés érkezett és mégis szolgálhatott, nem vizsgálták ki az ügyeit, nem ítélték el, nem szerelték le. Egyébként még a felesége is elválik tőle. Azért tüntetnek, mert mindennaposak a feketék elleni rendőri alaptalan atrocitások, túlkapások és következményei nincsenek ezeknek. A mostani eet csak az utolsó csepp volt.

Meg lehet nézni a videókat, hogy most is mit csinálnak a rendőrök: feltartott kezekkel álló vagy térdelő, fegyvertelen embereket löknek fel, fújnak le paprika sprével, lóval tapsnak el háttal álló fegyvertelen embert, autóval mennek neki szintén fegyvertelen, álló embereknek, letartóztatnak térdelő, fegyvertelen embert miközben az semmit nem csinál, csak a véleményét mondja teljesen kultúráltan, még csak nem is agresszív, láthatósági mellényben dolgozó fotóriporternek lövik ki az egyik szemét, TV stábból letartóztatják az éppen dolgozó, mikrofonba beszélő fekete riportert, aki semmit nem csinál, csak a kamerába beszél, stb., stb....

Tájékozódj!

2020. jún. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%

Ez a téma már sok évtizede egy sarkalatos pont a társadalomban, Európában is(Franciaország, egyik legismertebb közülük a Banlieue) Illetve még Marseille egyes részei is kemények.


A Brooklyn mélyén nevű film pontosan tükrözi a valóságot, hogy mi megy New York-ban, Detroitban, Chicagoban, Baltimoreban

Az ottani feketék nem szaroznak a rendőrökkel, ugyanakkor a hatóságok sem próbálnak már verbálisan elérni egy közös nevezőt, főleg ha drog és fegyver ügyekről van szó. Ott nem is értem minek megy olyan ember rendőrnek, aki családos, és szeretne nyugdíjas lenni, ezt a kérdést feltenném egy ottani rendőr főkapitánynak, és egy járőrnek is, itthon egy magyar rendőr elbohóckodik.


Ott rasszonként elég nagy a szórás ember és ember között, kínaiból is van kő gazdag réteg, ahogy ott az építőipari melós is, de tömegével vannak olyan generációk is akiket a bandák neveltek fel.


Los Angeles egyes részein meg csak akkor kérnek rendőri segítséget egyes családok ha súlyos a helyzet, súlyos lőtt seb mondjuk.


Szóval hiába egy bolygón élünk, Amerika az egy másik világ, amit nem érthet az olyan Európai aki nem utazik el oda, vagy nem látja saját szemével az "utcai" életet.

2020. jún. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
54%

Én már csak annyit mondok hogy odaát választási év van. És valakiknek az az érdekük hogy teljes fejetlenség legyen, nem kell Trump-rajongónak lenni hogy ezt lássa az ember. Azt tudtátok például hogy Joe Biden rendbontókkal fényképezkedett nemrég?

A médiának pedig az az érdeke hogy az olvasó féljen és megbotránkozzon mert kimutatták hogy akkor nagyobb valószínűséggel tér vissza az adott hírportálra. Számukra a nézettség az isten, ezért van az a hangvétel már évek óta mintha világvége lenne.

2020. jún. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
41%

Én úgy egyetértek a tüntetők elveivel h stop racism meg minden.

Az biztos h túlzott rendőri erőszak volt, de azért szerintem nem igazán volt benne rasszista indíttatás, az ilyen erőszakos rendőrök egy fehér férfit is ugyanúgy megfojthattak volna. Nem röhögött az áldozat képébe a rendőr hogy mocskos

n$gg€r nem?

Szerintem ez a sok tüntetés világszerte elég nagy túlkapás. Vajon hány fekete (vagy fehér, sárga) halt meg rendőri intézkedés közben, más bőrszínű rendőr által? Szerintem jó sok.

Nem nagyon hiszek az ilyen konteókban hogy ezek szervezett tüntetések, bár még az se lehetetlen.

Bár a tüntetőkben nincs rossz szándék, viszont ennek következtében beindulnak a szélsőséges csoportok meg a közönséges huligánok, gyújtogatnak, fosztogatnak. Ennek így nem kéne tovább mennie!

2020. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!