Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nincs pénzem... Konkrétan 1...

Nincs pénzem... Konkrétan 1 zsemlét sem tudok venni. Nagyon ciki lenne, ha?

Figyelt kérdés

Nagyon ciki kiírnom ezt a kérdést.

Alkalmi munkáim voltak májusban, alig 1-2, legkorábban pénteken jöhet meg a pénzem, de a cégnél lévő régi kollega azt mondta, gyakorta csúsznak a fizuk, és inkább 10.ével kalkuláljak..


Van még negyed kiló szárazabb kenyerem, a hűtőben tej, meg egy joghurt.


Mit tegyek?

A családomtól sajnos nem tudok kérni pénzt, sem ételt. Ételt azért nem, mert messze laknak, 260 kmre.

Pénzt sem tudok kérni, mert a szüleim is elveszítették a munkájukat a koronavírus miatt... én is. Nekem voltak kisebb melóim ( takarítás májusban) csak kérdés, mikor fizetnek ki. Így leszakadna a pofám tőlük kérni.

Barátaim nagyon nincsenek, akik vannak tőlük nem szívesen kérnék kölcsön.


Gondoltam, hogy eladok valamit, ami műszaki dolog, de rögtön elvetettem az ötletet, ugyanis az egyetlen elektronikai cikkem a mobilom, illetvr van egy ősrégi, 2010es laptopom, ami már esik szét...


Mitévő legyek?

Kb. 10 ftom van, egy zsemlét se tudok belőle venni..


Arra gondoltam, hogy a hajléktalanok is úgy szereznek pénzt, hogy sörös/borosüvegeket keresnek és bedobálják a visszaváltóba, egy üveg 25 ft. Ha

20 db üveget összeszednék valahogy az már 500 ft lenne, és legalább azzal valahogy kihúznám míg lesz pénzem.


Nagyon ciki lenne?


25/lány ( Budapesten lakom)



2020. jún. 3. 21:07
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
94%
Nem ciki mert senki nem kérdezi miért hozod vissza az üvegeket. Nyugodtan csak.
2020. jún. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
91%
Adjak egy ezrest?
2020. jún. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
92%
Jelentkezz szoci segélyért
2020. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
21%

Kb senkit sem érdekel hogy visszaváltasz-e üvegeket, mellesleg akinek nincs pénze ennivalóra az nem úgy mérlegel, hogy ciki-e.


Ha 10Ft-od sincs akkor hol laksz és miből netezel?


Kamu...

2020. jún. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
100%
Voltam ilyen helyzetben és bevallom, kéregettem. Igyekeztem nem túl lepukkantnak látszani, mert így szívesebben adtak, de némi kajával párszor kisegített egy-két szomszéd is. Amíg volt netem, ott is találtam segítőkész embereket egyes oldalakon. Volt, akitől kaptam vagy két hétre elegendő ételcsomagot, végre visszakapcsolhattam a hűtőt.. A sors fintora, hogy korábban én segítettem ki párszor egy-két rászorulót.
2020. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
100%
Én is csináltam, nem ciki...
2020. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
100%
Nem ciki. Én direkt kuka mellé rakom külön az zacskóba az alumínium dobozokat, hogy a "dolgozó" és nem lehúzó hajléktalanok vissza tudják őket vinni és ne a kukába keljen turkálniuk. Esetleg próbálj meg körbenézni az utcákon hátha valaki dolgozik a kertbe és megkérdezed segíthetnél-e egy kis pénzért mivel nincs még kajára sem. Nálunk sajnos sokan csinálnak ilyet sőt valaki nem is pénzt kértek hanem egyszerűen kaját :(.
2020. jún. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
92%
Eskü szívesen segítenek
2020. jún. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
100%
ma 21:19 : Nem biztos, hogy kamu. Amikor elvesztettem a munkám, még volt lakásom és kb. 2 hónapig netem és közüzemi szolgáltatásaim. Aztán szépen mindent kikapcsoltak, se net, se villany, se fűtés.. Az egy havi minimálbér, amivel kifizettek, nem sokáig volt elég és esélyem sem volt napok alatt munkát találni.
2020. jún. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
100%
Adj egy számlaszámot, összedobjuk neked.
2020. jún. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!