Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi történik Amerikában?

Mi történik Amerikában?

Figyelt kérdés
Mi ez a sok boltba betörés, rendőrautó felgyújtás stb. ? Annyit tudok hogy egy rendőr megölt egy fekete bőrű embert, de ez miatt van ez az egész?
2020. jún. 4. 23:23
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Amerikában évszázadok óta, gyakorlatilag a rabszolgaság óta nagyon el vannak nyomva a fekete bőrű emberek jogai. Habár rabszolgaság már nincs, a mai napig is szinte minden környezetben előfordul a diszkrimináció.


Az egyik probléma az, hogy a koronavírus alatt sokkal több fekete ember halt meg, mert megtagasták tőlük a megfelelő tesztelési módszereket. A másik, hogy feketék gyakrabban esnek gyűlölet-bűncselekmények áldozatává (ami Amerikában elég gyakori jelenség, mert benne van az alkotmányukban a szabad fegyverviselés, és sok ember visszaél vele). Harmadszor, a rendőrök is sokkal agresszívebbek a fekete emberekkel, alapvetően bűnözőnek felttelezik őket, olyanért büntetik meg őket, amiért egy fehér embert elengednének, vagy csak simán agresszívak velük, mert miért ne.


Az utóbbi napokban/hetekben elég sok fekete ember lett gyűlölet-bűncselekmények áldozata, ha a koronás tesztelést is hozzátesszük, akkor még több, és most elegük lett. George Floyd (akit most megöltek) inkább csak az utolsó csepp volt a pohárban.

2020. jún. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Láttam híreket, melyek szerint a fekete emberek csak békésen, csendesen tüntetnek emiatt a gyilkosság miatt, a randalírozók pedig szélsőséges fehérek, akiknek ez csak ürügy a rendbontásra.
2020. jún. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
5%
Kit érdekel, hogy mi történik ott. Ránk nem tartozik. Egyébként meg hazaárulásnak tartom azt aki itthonról is tüntet ez ellen a f**zság ellen. Magyar ember világ életében rasszista volt. Horthy Miklós szerintetek megtűrte volna hazánkban a fekákat?
2020. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

elsőt miért pontozták úgy le? Szépen összefoglalta.

a 3-assal is egyet értek, aki itthon hisztizik ezmiatt, az főként csak divatból teszi.

2020. jún. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Az első tényleg szépen megfogalmazta az egészet.
2020. jún. 5. 14:16
 6/7 anonim ***** válasza:

3-ast idézem: "Magyar ember világ életében rasszista volt."

Kérdem én: akkor mi magyarok vajon miért engedtünk be a Kárpát medencénkbe (ahol már legalább 12 ezer éve elsőként érkeztünk) annyiféle népet...??

Nem gondolhatod komolyan, amit írtál... (És ez csak egy érvem, többet is tudnék, viszont nem vitaindítás okán reagáltam, ezért ennyi.)

2020. jún. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#6 A 3-as válaszadó vagyok. Igazából csak arra akartam reflektálni,hogy felesleges a hiszti emiatt a botrány miatt. Jó, megtörtént, oké, "sajnáljuk" de túl kellene lépni már végre ezen. Nem tartozunk a feketéknek semmivel sem, hogy ennyire komolyan keljen itthon is venni. Majd ők rendezzék saját maguk dolgát, mi meg rendezzük a mieinket.
2020. jún. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!