Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan alakult az életed...

Hogyan alakult az életed érettségi után ? Bármi tanács az élettel kapcsolatban ?

Figyelt kérdés

Továbbtanultál vagy mentél dolgozni ? Mit kezdtél az életeddel ? Megbántál valamit pl hogy nem mentél egyetemre ?

18 éves lány vagyok, idén érettségiztem, szóval jó tanácsokat is szívesen elfogadok! :)



2020. jún. 5. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szereztem utána 3 szakmát amikben abszolút nem akarok dolgozni, aztán elmentem egy gyárba dolgozni, gyerekeim lettek és azóta is munkanélküli vagyok... Szóval ja, mindent IS megbántam
2020. jún. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jártam egyetemre, de nem fejeztem be. Mégis dolgozok abban a szakmában amit tanultam. Jól keresek, de nem sok örömöm van benne.
2020. jún. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mik ezek a szakmák? :)
2020. jún. 5. 21:29
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemre mentem, 2 hónapig jártam. Aztán elkezdtem dolgozni és most kezdek majd OKJ-s képzést(és sokan hiszik hogy okjs képzéssel semmire nem lehet vinni az életben de vannak olyan szakok amik ezt eléggé cáfolják) mindent összevetve nem bántam meg hogy így alakult mert tapasztalatszerzésnek mindenképp jó volt, ezenkívül sok olyan embert ismertem meg akik a legjobb barátaim lettek és valószínűleg erre a kis kitérőre volt szükségem ahhoz hogy rájöjjek mit is akarok kezdeni az életemmel
2020. jún. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyetemre mentem mellette pedig raktárban dolgoztam, később még mindig egyetem alatt fordítómunkákat végeztem és egy mérnöki irodában is dolgoztam titkárnőként.
2020. jún. 5. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tavaly végeztem, és elkezdtem végre azt a szakmát tanulni, amit imádok, elköltöztem otthonról, az akkori párom miatt, de a kapcsolatunk véget ért, és sajnos nem bírtam esti iskola mellett annyit keresni, hogy megéljek(úszómester voltam), ezért visszaköltöztem. Most szintén nehézségekben vagyok pénzügyileg, de próbálom folytatni a sulit, hamarosan kezdődik a nyári gyakorlat, aztán jövőre vizsgàzok. Ezután a tervek elmenni valami ideiglenes munkára, félrerakni pénzt, megcsinàlni a jogsit, kocsit venni, szerszàmokat és elindítani a saját vállalkozásomat. Közben két emeltet akarok, meg nyelvvizsgàt(ez már lassan megvan), és utána ha van elég pénzem megyek a fővárosba egyetemre. Addig utazós munkát akarok, látni akarom az ország minden szegletét, versenyezni akarok(elkezdtem egy pár sportot időközben), stb. Elkezdtem egy jó pár nagy projektet is, amikre eddig nappali iskola mellett nem volt időm, jól haladok az íràsaimmal, de hamarosan ehhez kapcsolódóan két új hobbim is lesz. Most külföldön vagyok, innen tanulok online, sajnos itt ragadtam, de hamarosan megyek haza, és folytatom azt, amit otthon elkezdtem. Az egyetlen jó abban, hogy már hónapok óta nem voltam otthon, hogy befejeztem négy novellàmat, és rengeteg verset írtam. Jövő nyáron vizsga után meg akarom csinálni a vízimentő képzést, és abban akarok dolgozni egész nyáron, addig edzeni fogok rá, szerintem egy év bőven elég lesz ahhoz, hogy felkészüljek.

2020. jún. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!